7 Şehir, 7 Bölge, 7 Ülke

7 Şehir, 7 Bölge, 7 Ülke

160 katılımcı, 15.000 ziyaretçi ve 50 konuşmacı ile gerçekleşecek Gastro Show’a Türkiye’nin ve dünyanın değişik yerlerinden gastronomi sektörüne damga vurmuş şefler, gastronomi...

7 Şehir, 7 Bölge, 7 Ülke...
 
Gastronomi Turizmi Fuarı ve Konferansı başlıyor...
 
28-30  Haziran 2021 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi Açık Alan – ICC’de düzenlenecek olan Gastro Show, Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) ortaklığıyla gerçekleştirilecek. ACE of MICE etkinliği ile..
 
28-30  Haziran 2021 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi Açık Alan – ICC’de düzenlenecek olan Gastro Show, Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) ortaklığıyla gerçekleştirilecek.
 
ACE of MICE etkinliği ile eş zamanlı olarak, Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) ortaklığıyla gerçekleştirilecek olan Gastro Show, tüm gastronomi sektörü paydaşlarını bir araya getirerek ticari hacmin artırılmasını ve konferans programlarıyla dünya liderlerini sektörle buluşturuyor.
 
7 Şehir, 7 Bölge, 7 Ülke...
Covid-19 gelişmeleri titizlikle takip edilerek organize edilecek ve tüm misafirlerin sağlığı-güvenliği ek önlemlerle korunmaya alınarak, değerli bir gastronomi fuar ve festivallerinden -konferansı yapılması hedefleniyor. Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), gastronomi endüstrisinin farklı segmentlerinden oluşan geniş yelpazede katılımcı ve ziyaretçi profilini “7 Şehir, 7 Bölge, 7 Ülke” mottosuyla 2021 yılında ilk defa ağırlayacaklar.
 
160 katılımcı, 15.000 ziyaretçi ve 50 konuşmacı ile gerçekleşecek Gastro Show’a Türkiye’nin ve dünyanın değişik yerlerinden gastronomi sektörüne damga vurmuş üst düzey şefler, gastronomi uzmanları katılarak katkı sunacaklar.
 
İstanbul Kongre Merkezi’nin açık alanında yapılacak olan Gastro Show etkinliği, dome çadır konsepti toplantı odası ile fuara değer katan içerikler üretecek. Türk mutfağı, peynir, pide, döner , çay, Türk Kahvesi  gibi Workshop’lar bir Dome çadırı içinde yapılacak olup, diğer Dome konferans alanında ise Türk mutfağının önemi, Yıldızlar geçidi (Türkiye ve dünyanın en önemli şefleri), hikayeleri ile 7 gastronomik şehir, coğrafi işaretli ürünler, 7 ülke mutfağı, sokak lezzetleri, Modern Türk Mutfağı, sağlıklı beslenme, Vegan-Vejeteryan beslenme, en iyi vegan yemekleri, iklim değişikliğinin yemeklere etkisi ile dünya gastronomi trendleri üzerine değerli konuşmacılar eşliğinde bilgilendirici oturumlar yapılacak.
 
Türkiyede gastronomi haberlerinde de yer alan konferansa Kimler katılıyor:
 
Dünya Gastronomi Derneği Başkanı Erik Wolf, Respond on Demand kurucusu ve Dünya Yemek SanatIarı Derneği Üyesi Bergamo Üniversitesi Profesörü ve Gıda Turizmi Araştırmacısı Roberta Garibaldi gibi değerli konuşmacılar oturumlarda tecrübe ve bilgilerini katılımcılarla paylaşacaklar. 
 
7 Şehir, 7 Bölge, 7 Ülke...
Ayrıca Türkiye’nin en değerli şefleri Somer Sivrioğlu, Türk mutfağı şeflerinden Murat Bozok –Umut Karakuş-Sahrap Soysal, Aydın Demir,Deniz Temel, yanısıra, TC.Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz,Nadir Alparslan, Fatma Şahin, Demet Sabancı Çetindoğan, İlhan Koçulu, Mine Ataman, Dilara Koçak ,Bülent Akarcalı, Cenk Girginol,Gizem Şalçıgil White, Mutfak Sanatları Gastronomi Derneği Başkanı Salih Güney, STK Başkanları ve akademisyenler de programa değer katacaklar.
 
Deneyim alanı içerisinde 360 derece Video Mapping Show esnasında master şefler sunum yaparken,  B2B Alanında Gastronomi acentaları, uluslararası etkinlik ajansları, otellerin consiage müdürleri ile yüz yüze toplantılar yapma imkanları bulacaklar. Gastro Show’a katılan sektör temsilcileri,  Türkiye ve dünyadaki satıcılarla tanışma, yeni anlaşmalar imzalama ve  pazarda satışlarını artırma şansına sahip olacaklar.
 
Gastro Show İstanbul, çok sayıda sektör ve pazarda faaliyet gösteren dünyanın en kaliteli gıda ve Gastronomik ürün  üreticilerini bir araya getirerek, Gastronomi Turizmi gelirlerini arttırma ve Türk Mutfağını Dünyaya tanıtma misyonunu sürdürmeyi hedefliyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler