Anadolu Mutfağı Lezzetleri Artık İstanbul Havalimanı’nda

Anadolu Mutfağı Lezzetleri Artık İstanbul Havalimanı’nda

Usta Türk mutfağı şeflerinden Ömür Akkor’un yüzlerce yıllık tarifleri, aslına uygun bir şekilde “The Oldest Cuisine in Anatolia” ile artık İstanbul Havalima...

Anadolu Mutfağı Lezzetleri Artık İstanbul Havalimanı’nda...
 
Anadolu’nun binlerce yıl öncesine dayanan yemek kültürünü aslına uygun olarak günümüze taşıyan Türkiye’nin ünlü şeflerinden Ömür Akkor, Tadında Anadolu ile işbirliği yaptı, Anadolu mutfağının lezzetlerini İstanbul Havalimanı’na taşıdı.
 
Usta Türk mutfağı şeflerinden Ömür Akkor’un yüzlerce yıllık tarifleri, aslına uygun bir şekilde “The Oldest Cuisine in Anatolia” ile artık İstanbul Havalimanı’nda... BTA’nın Anadolu mutfağının kültür mirasını günümüze taşıyan markası Tadında Anadolu, usta şef Ömür Akkor’la Türkiye’nin işbirliği yaptı. 
 
Usta şef Akkor’un şefliğinde oluşturulan “Oldest Cuisine in Anatolia”, İstanbul Havalimanı’nda dış hatlar terminalinde bulunan Tadında Anadolu’nun içinde açıldı. Açılış için düzenlenen törene İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri İlker Haktan kaçmaz, İGA İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu, şef Ömür Akkor, havalimanında görev yapan kamu kurumu temsilcileriyle davetliler katıldı.
 
Türkiye gastronomi haberlerinde ve gastronomi turizmi haberlerinde de yer alan 13 Bin Yıllık Yemekler Menüde
 
Açılışta konuşan şef Ömür Akkor, “25 yıldır mutfak kültürü ile alakadar oluyorum. 28 tane Anadolu ve Türk mutfak kültürü adına yazılmış kitaplarım var. Gezi rotalarını ve lezzet noktalarını harita ve çizimleriyle anlattığım ‘Türkiye Gastronomi Atlası’ kitabım Ketebe Yayınları’ndan çıktı. İstanbul Havalimanı ise Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı. Gerçekten de dünyanın en gözde havalimanlarının başında geliyor. 
 
Tadında Anadolu yolumuz burada kesişti. Amacımız Anadolu ve Türk mutfağını dünyaya tanıtmak. Dönemsel olarak yemekler olacak. Selçuklu’dan, Osmanlı’dan, Anadolu halk mutfağından örnekler olacak. Yaklaşık 12 - 13 bin yıllık yemek serüveninin Anadolu’nun parça parça her mevsim değişen bir menüsü olacak. Amacımız bu havalimanından başlayıp BTA’nın dünyada işlettiği diğer 16 meydanda da Türk mutfağını yerleştirmeyi hedefliyoruz. Misyonumuz Anadolu lezzetlerini hatırlatmak ve tüm dünyaya tanıtmak” dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler