Ekim Ayında Düzenlenecek Lezzet Festivalleri Takvimi

Ekim Ayında Düzenlenecek Lezzet Festivalleri Takvimi

Diğer tüm lezzet festivalleri gibi ünlü şeflerin workshoplarıyla dolu etkinlikte aynı zamanda ünlü restoranların tadım menüleri de denenecek..

Ekim Ayında Düzenlenecek Lezzet Festivalleri Takvimi Nedir?
 
Ekim ayında yöresel mutfaklarımızda hangi festivaller yapılacak? Lezzet festivalleri listesini nerede bulabilirim diyenler... Türk aşçı haberleri gastronomi ve turizm haber Sitesi gastronomi tutkunları ve yeni lezzetleri keşfetmeyi sevenleri Ekim ayında gerçekleştirilecek lezzet festivallerini keşfetmeye çağırıyor.
 
Her köşesi kendine has lezzetlerle dolu zengin bir mutfağa sahip olan ülkemizde lezzetin başrolde olduğu muhteşem festivaller yapılıyor. Gelin, Ekim ayında Türkiye’nin farklı illerinde düzenlenen lezzet festivallerini keşfe çıkalım.
 
Türkiyede En Farklı Fuar ve Festivallerden "İstanbul Kahve Festivali..."
 
Kahve, birçoğumuzun sabahları keyifle içtiği, öğlen molalarımızı keyiflendiren, dostlarımızla buluştuğumuzda sohbetlerimize eşlik eden değerli bir içecek. İstanbul Coffee Festival ise kahve sevenleri buluşturan en önemli etkinliklerden biri. Sosyalleşmek, konserlerde doyasıya eğlenmek, bol bol ve çeşit çeşit kahve içmek istiyorsanız En İyi Fuar Ve Festivallerden İstanbul Kahve Festivali’ne mutlaka gitmelisiniz. 
 
Burada zincir kahvecilerden ya da 3. dalga kahvecilerden farklı ülkelerin gastronomi haritamızda değişik aromalardaki kahvelerini en taze şekliyle tadabilirsiniz. Bu yıl İstanbul Kahve Festivali’nde konser verecek kişiler arasında Feridun Düzağaç, Burak Kut, Can Bonomo ve Bedük gibi ünlü isimler var. 7-10 Ekim tarihleri arasında Küçükçiftlik Park’ta gerçekleştirilecek bu keyifli festivali kaçırmayın. Festivale giriş (tek seans) ücreti 40-100 TL arasında değişiyor. Tam gün katılım ücreti ise 160 TL.
 
Türkiyede En İyi Fuar ve Festivallerden "Geyve Ayva Festivali..."
 
Sakarya’ya bağlı Geyve, eşsiz lezzet ve görünümdeki ayvalarıyla meşhur. 2014 yılında düzenlenmeye başlanan gastronomi turizmine olumlu etkileri ile bilinen Ayva Festivali, Geyve’deki en keyifli etkinliklerden biri. Bando gösterisi, konserler ve tabii ki ayva tadımıyla dolu festival bu yıl 9-10 Ekim tarihleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek. 
 
Yöresel lezzet yarışmaları, tarım konferansı ve halk oyunları gösterileri katılımcılara eğlenceli anlar sunan Geyve Ayva Festivali’nde en iyi ayva tatlısı yapana ödül verilecek, aynı zamanda en iyi ayva da seçilecek. Lezzetli bir meyve etrafında şekillenen keyifli bir festivale katılmak isterseniz Geyve, size bir otobüs bileti uzakta.
 
Türkiyede En Kalabalık Fuar ve Festivallerden "Gastro Afyon..."
 
Türkiye’nin lezzetleriyle öne çıkan şehirleri sayılırken akla Gaziantep, Adana, Urfa, Hatay, Mersin ve tabii ki Afyon geliyor. Sucuk ekmek, ağzı açık, Afyon keşkeği, haşhaşlı pide ve bükmeise tadan herkesin sürekli yemek istediği Afyon lezzetlerinden. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Gastro Afyon, yemekleriyle olduğu kadar her kategoriden mutfak yarışmaları ve gastro şovlarıyla ünlü. 
 
14-17 Ekim tarihleri arasındaki Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenen bu lezzetli festival, Afyon mutfağını keşfetmeniz için muhteşem bir fırsat Üstelik festivalin yapılacağı yere çok yakın Afyon butik otelleri de uygun fiyatlı konaklama alternatifleriyle seni bekliyor.
 
Türkiyede En Lezzetli Fuar ve Festivallerden "İzmir Gastrofest..."
 
İzmir’in gastronomi anlamında marka kent olmak için düzenlediği İzmir Gastrofest, her yıl belli temalarla düzenlenen bir etkinlik. Bu yıl gastronomi haberlerinde de yer alan ve en iyi sokak lezzetleri, vegan yemeklerinin de sergilendiği “Geleceğe Miras: Yaşayan Toprak” konseptiyle gerçekleşecek festival, toprağın zarar gördükten sonra dahi kendini nasıl yenileyebildiğini ele alacak. 
 
Diğer tüm lezzet festivalleri gibi ünlü şeflerin workshoplarıyla dolu etkinlikte aynı zamanda ünlü restoranların tadım menüleri de denenecek. İzmirli yerel üreticilerin satış yaptığı, sokak lezzetlerini tadabileceğiniz etkinlik 24 Ekim’de Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilecek. Siz de İzmir’in en ünlü sokak lezzetlerini doyasıya tatmak, lezzetli reçellerden satın almak ve festivalin sonunda yapılan kutlama partisiyle dilediğinizce eğlenmek istiyorsanız İzmir sizi bekliyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler