Sirha İstanbul, Horeca Sektörünü Buluşturacak

Sirha İstanbul, Horeca Sektörünü Buluşturacak

Restoran, otel ve yiyecek-içecek sektör profesyonellerine yönelik, uluslararası bir organizasyon olan Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı, 18 - 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Avrasya..

Sirha İstanbul, Horeca Sektörünü 18 - 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde Horeca Sektörünü Buluşturacak...
 
“Sirha İstanbul”un Teması Sürdürebilirlik...
 
Tüm dünya iklim krizinin kritik bir noktasında yer alıyor. Kaynakların azalması, canlıların yaşam alanlarının daralması ise gelecekte çok daha büyük sorunlara işaret ediyor. Türk ve Dünya mutfaklarının gastronomi alanındaki yeniliklerini   İstanbul’da bir araya getiren Uluslararası Sirha İstanbul’un bu yıl ki teması gıdada sürdürebilirlik oldu. Fuarda, daha fazla üretmenin değil, daha verimli ve daha doğru üretmenin önemine değinilecek.
 
Restoran, otel ve yiyecek-içecek sektör profesyonellerine yönelik, uluslararası bir organizasyon olan Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı, 18 - 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde misafirleriyle buluşmaya hazırlanıyor. 
 
Gıdadan mutfak ekipmanlarına, ekmek ve pastacılık ürün ve ekipmanlarından kafe bar ürün ve içeceklerine, masaüstü servis ekipmanlarından mobilya, dekorasyon ve tekstile, hijyen ve temizlik ürünlerinden kullan at ve ambalaj ürünlerine kadar sektörün her alanından katılımcı firmayı ağırlayan Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı, gastronomi sektörüne 360 derecelik bakış açısı getiriyor.
 
Bu yıl ki teması sürdürebilirlik olan Uluslararası fuar ve festivallerden Sirha İstanbul Fuarı, nüfus artışı, iklim değişikliği, insan sağlığı, kaynak yönetimi, sürdürülebilirlik ve gıda güvenliği perspektifinden, bugünün ve geleceğin gıda ile ilgili sorunlarına bütünsel bir yaklaşım getirmeyi amaçlıyor. 
 
Fuarda gıda sistemlerinde dönüşüm için tüketici davranışlarından şeffaf ve sorumlu tedarik zincirine, ambalajdan gıda atığına, iklim değişikliğinde yaşanacak etkilere de vurgu yapılacak. Pandemi nedeniyle 2020 yılında gerçekleştirilemeyen fuar, Türkiye’deki 8. yılında sektör profesyonellerini, firmalara vizyon katacak yenilikler ve teknolojilerle de buluşturacak.  
 
Dünyada her yıl 1.3 trilyon dolarlık gıda israf edildiğinin altını çizen GL Events Exhibitions Türkiye Genel Müdürü Gülperi Erkanlı, “Gıdanın hayatımızda oynadığı bütünleyici rol göz önüne alındığında, insanlar ve dünya için daha iyi bir gelecek yaratmaya yardımcı olacak gıda markalarına şimdi her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Artık daha fazla üretmek değil, daha verimli ve daha doğru üretmek çok daha önemli bir hal aldı. 
 
Çok daha verimli olmak, ihtiyaç kadar üretmek, planlamak ve yerelleşmek çok kıymetli.  Yangınlar, seller, kuraklıklar ve her geçen gün artan doğal felaketlerle birlikte iklim krizi öngörü olmaktan çıkıp günlük hayatı etkiler noktaya geldikçe sürdürülebilirliğin ne denli hayati olduğu daha da anlaşılır oldu. 
 
Biz de 18 - 20 Kasım 2021’de gerçekleştireceğimiz Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı’nın temasını sürdürebilirlik olarak belirledik.  
 
Horeca sektörüne, mevcut gıda ihtiyaçlarını karşılamak için sağlıklı gıda sağlamanın önemini ve aynı zamanda nesillere, çevreye en az olumsuz etki yapacak şekilde gıda üretebilmenin önemini vurgulayacağız.” dedi.
 
Geleceğin trendlerini de öne çıkaran Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı’nda yeni teknolojiler, malzeme ve ekipmanları tanıtılırken, yeni iş modelleri konusunda da ilham verici etkinlikler gerçekleştirilecek.   
 
Sirha İstanbul – GL Events Exhibitions’ın fuarı olan Sirha İstanbul, restoran, otel ve yiyecek içecek sektörlerini bir araya getiren ve işletmelerin ihtiyaçlarının tamamına cevap veren Türkiye‘nin en prestijli uluslararası HORECA fuarı olma özelliğini taşımaktadır. 
 
Sektöre yönelik düzenlenen fuarlar arasında gıda, gıda dışı ürün ve hizmetlerin bir arada sunulduğu tek platform olan Sirha İstanbul, sektörün karar vericilerini tedarikçilerle buluşturan üst düzey bir etkinlik olarak büyük ilgi görmektedir. 
 
Sirha İstanbul, uluslararası düzeyde etkinlikler olan Şeflerin Olimpiyatı Bocuse d‘Or, Mutfakta Yaratıcılık Festivali Omnivore ve Dünya Pastacılık Kupası Coupe du Monde de la Pâtisserie İstanbul ayağına da ev sahipliği yapmakta, gastronomi trendlerini öne çıkarak tematik aktiviteler düzenlemektedir.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler