• Yöresel Ve Coğrafi İşaretli Ürünlerin Buluşma Noktası

    Yöresel Ve Coğrafi İşaretli Ürünlerin Buluşma Noktası

  • Yöresel Ve Coğrafi İşaretli Ürünlerin Buluşma Noktası

    Yöresel Ve Coğrafi İşaretli Ürünlerin Buluşma Noktası


Yöresel Ve Coğrafi İşaretli Ürünlerin Buluşma Noktası

Ünlü şefler Samsun Gurme Fuarı'nda deneyimlerini paylaşacak Anadolu’nun eşsiz lezzetlerinin sektörle buluşacağı Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı..

Yöresel Ve Coğrafi İşaretli Ürünlerin Buluşma Noktası ...
 
Ünlü şefler Samsun Gurme Fuarı'nda deneyimlerini paylaşacak Anadolu’nun eşsiz lezzetlerinin sektörle buluşacağı Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı, 23-28 Kasım tarihleri arasında 10.00’dan 19.00’a kadar ziyaret edilebilecek.
 
Ülkemizin kırktan fazla ilinden 82 firmanın katılımıyla gerçekleşen Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize edilen; 
 
Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliği (KATBİR) destek ve iş birlikleri ile gerçekleştirilen Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı 23-28 Kasım 2021 tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. 
 
Yöresel Ve Coğrafi İşaretli Ürünlerin Buluşma Noktası ...
Türkiye gastronomi haberlerinde de yer alan Yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerin buluşma noktası  
 
Gaziantep’ten Eskişehir’e, Kayseri’den Hatay’a ülkemizin kırktan fazla ilinden 82 firmanın katılımıyla düzenlen fuarda 6 gün boyunca ‘Anadolu Mutfağı’nın eşsiz lezzetleri ve coğrafi işaretli ürünleri ziyaretçilerle buluşturan fuarın açılışında konuşan Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü “Gurme 2021 Fuarı zengin lezzet çeşitliliği sunan yöresel ürünlerimizin ve coğrafi işaret tescil belgeli ürünlerin bilinirliklerini artırarak markalaşma ve yeni pazarlara açılma hamlelerinde önemli bir buluşma noktası olacaktır. 
 
Türkiye gastronomi turizminde gelişme ve yeniliklerin topluca sergilendiği, yeni bayilik girişimleri ve ihracat imkânlarının yaratıldığı fuarımızda ihtisas ortamında bir araya gelecek katılımcı firmalar ile sektör profesyonellerinin üretime sağlayacağı katkıların yanı sıra bölgenin gurme turizmini de hareketlendireceğine, zengin içeriği ile ilgili sektörlerde ticari iş birlikleri geliştirilmesine olanak sağlayacağına inanıyoruz” dedi.  
 
Türkiyenin Ünlü şefleri fuar boyunca deneyimlerini paylaşacak  
 
Yöresel Ve Coğrafi İşaretli Ürünlerin Buluşma Noktası ...
Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Başkanı Zeki Açıköz başta olmak üzere federasyon bünyesindeki derneklere üye birbirinden ünlü şefler, fuar boyunca düzenlenecek atölyeler ile deneyimlerini ziyaretçilerle paylaşacak. 
 
En iyi Fuar ve festivallerden gurme fuarında kurulan mutfakta hazırlanacak yöresel yemekler ziyaretçilerin tadımına sunulurken, coğrafi işaret tescili hakkındaki sunumlar ile de ziyaretçilere keyifli anlar yaşatılacak.  Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı, 23-28 Kasım tarihleri arasında 10.00’dan 19.00’a kadar ziyaret edilebilecek.  Fuarla ilgili detaylı bilgiye www.gidafuarisamsun.com web sitesinden erişilebilir.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler