Şef Kemal Can Yurttaş Kimdir

Şef Kemal Can Yurttaş Kimdir

Kemal Can Yurttaş nerelerde çalıştı? Kemal şef aşçılık eğitimlerini nerede aldı? Şef Kemal Can Yurttaş hangi televizyon programlarını gerçekleştirdi? Aşçılık eğitimlerini nerede aldı?

Şef Kemal Can Yurttaş Kimdir?
 
Kemal Can Yurttaş nerelerde çalıştı? Kemal şef aşçılık eğitimlerini nerede aldı? Şef Kemal Can Yurttaş hangi televizyon programlarını gerçekleştirdi? Aşçılık eğitimlerini nerede aldı? Kemal Can Yurttaş nerede çalışmaktadır?
 
Türk mutfağının yeni nesil temsilcisi Aila’da, Chef de Cuisine görevine genç ve yetenekli şef Kemal Can Yurttaş getirildi.
 
Aila mutfağı Kemal Can Yurttaş’a emanet...
 
Türkiye Gastronomi Dergisi Ve gastronomi haberlerinde de yer alan bilgilere göre;
 
Henüz 15 yaşındayken lise eğitimi sırasında başlayan, mutfak serüvenine üniversitede aşçılık bölümünde devam eden Kemal Can Yurttaş, Türkiye’nin ileri gelen otel ve restoranlarında çalışarak tecrübe kazandı.
 

Şef Kemal Can Yurttaş Kimdir?

2015 yılında Alancha İstanbul’un mutfak ekibine dahil olan Yurttaş, chef de partie ve sous şef görevlerinin ardından 2018 yılında executive chef pozisyonuna terfi etti ve bu görevde 2020 yılına kadar çalıştı. Alancha ile beraber aynı zamanda House Of Brothers’ın mutfak şefliğini de yürüttü. Bu süreçte üniversitelerde mutfak üzerine birçok konferans verdi.
 
Türk gastronomi dünyasının en genç ve en başarılı mutfak şeflerinden ve Türk mutfağı şeflerinden biri olarak sektöre adını altın harflerle yazdıran Kemal Can Yurttaş, 2018 yılında İspanya’daki Basque Culinary Center’da eğitim aldı. Ardından 2019 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olup Türk mutfağı dersleri verdi. 
 
Yine 2019 yılında BeIN Gurme kanalında 70 serilik bir yemek programı yaptı. 2020’de The Steeve İstanbul’un açılış ekibinde yer alarak mutfak şefliği görevini yürüten Yurttaş, 2021 yılında sezonluk devam eden YEK Alaçatı’nın mutfak şefi oldu.
 
Aila’nın yeni menüsüne Chef de Cuisine Kemal Can Yurttaş dokunuşu...
 
Aralık 2021’den itibaren Aila’da Chef de Cuisine olarak yepyeni lezzetlere imza atan Kemal Can Yurttaş özellikle yöresel ürünler ve Türk mutfağı üzerine uzmanlaşmış bir isim. 
 
Mutfağı bir sanat olarak niteleyen, bir tarifi yorumlarken en büyük gücünü Türk mutfağının zengin gastronomi mirasından aldığını belirten Yurttaş, geleneksel mezelerin çağdaş yorumlarla sunulduğu Aila’nın yeni menüsünde coğrafi işaretli ürünlere de yer veriyor.
 
Aila’nın Chef de Cuisine’i Kemal Can Yurttaş tarafından hazırlanan yeni menüsünde büş peyniri kreması, ananaslı vinegret ve mikro yeşillik ile sunulan pancar ikilemesi, Bozkır tahini, kavrulmuş susam, beyaz çikolata ve fesleğenli dövme köz patlıcan, kuru Arnavut biberi, acı yağ, paprika ve füme bonfilenin eşlik ettiği karamelize yoğurt atom ve taze soğan sos, dilim salatalık, maydanoz yağı ve dereotu ile lezzetlendirilmiş tütsü somon gibi benzersiz lezzetler yer alıyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler