Gastronomide Kesici Aletler Ve Bıçak Kullanımı Anlatıldı

Gastronomide Kesici Aletler Ve Bıçak Kullanımı Anlatıldı

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Arda Meslek Yüksekokulu Aşçılık ve Turizm Otelcilik programı öğrencilerine yönelik, Günümüzde kesici aletler ve bıçakçılık...

Gastronomide Kesici Aletler Ve Bıçak Kullanımı Anlatıldı 
 
Trakya Üniversitesinde (TÜ) aşçı adayı öğrenciler, mutfakta bıçak kullanmanın inceliklerini öğrendi. 
 
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Arda Meslek Yüksekokulu Aşçılık ve Turizm Otelcilik programı öğrencilerine yönelik, "Günümüzde kesici aletler ve bıçakçılık" konulu eğitim semineri düzenlendi. 
 
Pirge Bıçakçılık İmaj Müdürü Tankut Paçacı ve bıçak danışmanı şef Sadık Doğan tarafından gerçekleştirilen seminerde, öğrencilere bıçağın anatomisi, kullanımı, seçimi, bakımı ve çeşitleri hakkında bilgiler verildi. 
 
Öğrenciler bıçakların üretim süreçleri, modelleri ve teknikleri ile ilgili detaylı bilgiler edinirken, yaptıkları uygulamalarla da tecrübe kazandı. Seminere, Arda Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yeşim Yeşiloğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler