• Flame Cuisine

  Flame Cuisine "Bennu"

 • Flame Cuisine

  Flame Cuisine "Bennu"

 • Flame Cuisine

  Flame Cuisine "Bennu"

 • Flame Cuisine

  Flame Cuisine "Bennu"

 • Flame Cuisine

  Flame Cuisine "Bennu"

 • Flame Cuisine

  Flame Cuisine "Bennu"


Flame Cuisine "Bennu"

Tarihi Ateş Kültüründen Gelen Lezzet Dünyası. İncelikli Detaylar, Şömine Ateşi, Sanata Değer Veren Ambiyans. İyi Lezzet, İyi Müzik Anlayışı ile Şehrin Yeni Sosyalleşme Adresi. Yeni restoran ve restoran menü..

Flame Cuisine "Bennu"
 
Flame Cuisine anlayışının Türkiye’deki ilk örneği olan Bennu, hem et, hem de kabuklu deniz mahsulleri alanında birbirinden önemli başarılara imza atan şeflerin elinden misafirlerine kusursuz lezzetler sunuyor.
 
Türkiye turizm haberlerigastronomi haberleri ile bilinen ve kaynak olarak kabul ettiğimiz gastronomi dergisi ve gastronomi turkey sayfasının nin haberine göre;
 
İstanbul ve Bodrum gibi Türkiye’nin en gözde rotalarında birbirinden başarılı işletmelere imza atan RMA Holding’in Etiler’de kapılarını açtığı, “Flame Cuisine” kültürünün Türkiye’deki ilk örneği olan Bennu, dünyaca ünlü Michelin yıldızlı Chef Dave De Belder’in danışmanlığında hazırlanan özel tadım menüsünün müjdesini veriyor.
 
Flame Cuisine "Bennu"
Adı ilk duyulduğunda sadece bir kadın ismi sanılan, oysa ki hikayesi Flame Cuisine konseptini tam anlamıyla tamamlayan Bennu, dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şef Dave De Belder’in danışmanlığında yarattığı özel tadım menüsü ile gastronomi dünyasındaki farkını yaşatmaya devam ediyor. 
 
Dünyanın önde gelen isimleri için hazırladığı lezzetleri, benzersiz reçeteleri, her biri adeta sanat eseri gibi görselliğe sahip olan sunumları ile ünlü, Michelin yıldızlı şef Dave De Belder, Flame Cuisine anlayışının Türkiye’deki ilk örneği olan en iyi restoranlardan Bennu için 5 etaplı bir tadım menüsü hazırladı. 
 
Flame Cuisine "Bennu"
Amuse-Bouche etabında Fluffy Patates ile başlayan restoran menüsü, bu spesiyalde beklenmedik tatların buluşmasını yaşatıyor. Başlangıçlarda yer alan Steak in the Bone, Gillardeau İstiridye, Saint Jacques Deniz Tarağı, Dave De Belder’in özel reçeteleri olarak dikkat çekerken, sunumları ve damakta her biri farklı bir tat bırakan katmanlarıyla benzersiz deneyimler yaşatıyor. 
 
Kral yengeçli, havyarlı, ev yapımı linguine Bennu Pasta da bu menünün en sevilen tatları arasında… Soya ve mirin glaze patlıcan, fondan patates eşliğinde servis edilen, miso ve hardallı Bernaise sosuyla hayranlık uyandıran Izgara Dana Bonfile ise menünün ana yemeğinde kendini gösteriyor ve her katmanında hissettirdiği farklı dokuları, farklı aromaları ile fark yaratıyor. 
 
Flame Cuisine "Bennu"
 
Tatlı etabındaki Reverse Irish, tüm ezberleri bozarak kusursuz bir tamamlayıcı rolünü üstleniyor. Arzuya göre kırmızı ya da beyaz şarap eşleşmesiyle servis edilen bu özel tadım menüsünü 29 Ocak’a kadar Bennu’da bulunan Dave de Belder’in eşliğinde deneyimlemek için mutlaka önden rezervasyon yaptırmanızda fayda var.
 
Tarihi Ateş Kültüründen Gelen Lezzet Dünyası…
 
Çok eski medeniyetlerde ateşten doğan ve külleri ile de güç veren bir anka kuşu Bennu… Söz konusu ateşin gücü olduğunda, ateşte pişirmenin inceliklerini yansıtan bir yer için kusursuz bir isim olarak öne çıkan Bennu, kömür ateşinde ızgara konseptli lezzet dünyasıyla farkını yaşatıyor. Flame Cuisine anlayışının Türkiye’deki yeni restoranların ilk örneği olan Bennu, hem et, hem de kabuklu deniz mahsulleri alanında kusursuz lezzetler sunuyor.
 
Flame Cuisine "Bennu"
İncelikli Detaylar, Şömine Ateşi, Sanata Değer Veren Ambiyans…
 
Bennu’nun özenle tasarlanan dekorasyonu birbirinden çarpıcı detayları barındırıyor. Loca şeklinde tasarlanan masaların yanı sıra, tek kurgulanan yuvarlak masaları, uzun ziyafet masası ve şömine önünde mutlu anlara kadehlerin kaldırıldığı alanı ile misafirlerini ağırlayan Bennu’nun barı da hem sosyalleşmeye, hem de imza kokteylleri keyifle yudumlamaya elverişli bir şekilde tasarlanmış. 
 
Flame Cuisine "Bennu"
Güler yüzlü bir karşılama ile misafirlerini ağırlayan Bennu’nun duvarlarını süsleyen tablolar kadar, uluslararası arenada sergileriyle başarılara imza atan heykeltıraş Jake Michael Singer’ın Bennu isimli enstalasyonu da mekanın sanata değer veren bir adres olduğunu ortaya koyuyor. Renkli kadehlerin yer aldığı masalara eşlik eden kütüphane Bennu’ya oldukça şık, bir o kadar da sıcak ve samimi ev hissini katıyor.
 
İyi Lezzet, İyi Müzik Anlayışı ile Şehrin Yeni Sosyalleşme Adresi…
 
Flame Cuisine "Bennu"
 
İyi lezzetlerine eşlik eden iyi müzikleri ve imzalı kokteylleri ile restoran olmanın ötesine çıkarak güzel yemeklerin ardından, kaliteli eğlenceyi de yaşatan Bennu, şehrin ihtiyaç duyduğu tek adreste hem yemek, hem sosyalleşme eksikliğini tamamlıyor. 
 
Saat 18.00 itibariyle setin başında yerini alan DJ ile Bennu’nun ritmi yükselerek yemeğin ardından eğlenceli saatler yaşanmaya başlıyor. Şehrin koşuşturmacası ve yoğunluğundan uzaklaşarak, yoğun günün ardından güzel lezzetler, iyi kokteyller ve kaliteli müziklerle keyifli molalar vermek isteyenler Bennu’da buluşuyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


 • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler