Yeni Balık fiyatları Nedir?

Yeni Balık fiyatları Nedir?

Doğu Karadeniz’de soğuk ve karlı hava nedeniyle birçok balıkçı denize açılamadı. Trabzon’da tezgâhlarda genellikle kültür balıkları yer alırken, mezgit, sargan gibi çeşitler pek görülmedi.

Kar ve soğuk hava balık tezgâhlarını olumsuz etkiledi...
 
Trabzon'da hava muhalefeti nedeniyle balık tezgâhları boş kaldı. Bazı balıkçılar da balık olmadığı için iş yerini açmadı.
 
Doğu Karadeniz’de soğuk ve karlı hava nedeniyle birçok balıkçı denize açılamadı. Trabzon’da tezgâhlarda genellikle kültür balıkları yer alırken, mezgit, sargan gibi çeşitler pek görülmedi. Bazı balıkçılar da balık olmadığı için iş yerini açmadı.
 
"Balık az olduğu için fiyatlar biraz yüksek oluyor"
 
Kar yağışı ve soğuk havanın tezgâhları olumsuz yönde etkilediğini belirten balıkçı esnafı Kadir Pınar, “Kar yağışı ve soğuk hava tezgâhları olumsuz etkiledi. Genelde kültür balıkları bulunuyor. 
 
Güncellenen Yeni Balık fiyatları Nelerdir;
 
*  İstavrit 35 Tl, 
*  Levrek 95 Tl, 
*  Çupra 80 Tl, 
*  Somon 60 Tl, 
*  Hamsi 35 Tl, 
*  Tirsi 25 Tl, 
*  İzmarit 20 Tl, 
*  Sarı Kanat 75 Tl. 
 
Dolayısıyla balık az olduğu için fiyatlar biraz yüksek oluyor” dedi.
 
"Deniz balığı pek gelmiyor"
 
Balıkçı esnaflarından Turgay Memiş ise, “Kar yağdı, hava soğudu. Bundan sonra balık çekilir gibi görünüyor. Tahminim Ramazan ayında biraz balık çıkar, sonra da biter. Tezgâhımızda Ege’den gelen balıklar bulunuyor. Fiyatlarımız somon 50 TL, tombik 50 TL, istavrit 30-35 TL. Dolayısıyla havaların çok soğuk olmasından dolayı deniz balığı pek gelmiyor” diye konuştu.
 
"Kar yağışından dolayı çoğu tekneler denize açılamadı"
 
Kar ve soğuk hava yüzünden çoğu teknelerin denize açılamadığını ifade eden hayvancılık ve su ürünlerinde balıkçı esnaflarından Yakup İyisu da, “Tezgâhımızda genelde yetiştirme balıklar bulunuyor. Kar yağışından dolayı çoğu tekneler denize açılamadı” ifadelerini kullandı.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler