Şühra Sevindik Kimdir?

Şühra Sevindik Kimdir?

11 yıllık evli, 2 prenses annesi, asıl mesleği Ziraat Mühendisi olan ama kızının hastalığından sonra onunla daha çok ilgilenmesi gerektiği için mesleğini bırakıp, çocukluk hayalinin peşinden gitmeye

Şühra sevindik ben, Sakarya Hendek'liyim. 36 yaşında, 11 yıllık evli, 2 prenses annesi, asıl mesleği Ziraat Mühendisi olan ama kızının hastalığından sonra onunla daha çok ilgilenmesi gerektiği için mesleğini bırakıp, çocukluk hayalinin peşinden gitmeye karar veren  ve evinin mutfağında gece gündüz demeden ilk günkü heyecan ve aşkla çalışan 5 yıllık bir butik pastacıyım. 
 
Bunu ben başardım diyebilmenin haklı gururunu yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu çok iyi  bildiğimden işe başladığım ilk günden beri eğitim almak yerine kendi tariflerimi bulabilmek adına yüzlerce deneme yaptıktan sonra başarıya ulaştım.
 
Öyle çok anlatacak sertifikalarım, madalyalarım yok ama pastanın bendeki yerini anlatmaya kalksam ne cümlelerim yeter ne zamanım... 
 
O yüzden kimseyi sıkmadan dilim döndüğünce anlatmak istedim kendimi...
 
Bulunduğum ilçede özel çocuklarımız için askıda pasta projesi başlatarak 50 tane özel çocuğumuza gönüllerince pasta yaptım. Buralarda özel çocukların pastacı teyzesi diye biliniyorum. 
 
Gönülden gelen aşkla başladığım pastacılığımı belki daha güzel yerlerde, daha güzel projelere taşıyabilirim, güzel giden bir ipin  ucundan tutabilirim, birilerine faydam dokunabilir ve bu hayata bir emek hatırası bende bırakabilirim diye burdayım. 
 
Güzel günler görelim, güzel projelere imzalar atabilelim inşallah hep beraber.
 
Bana bu imkanı veren değerli yöneticilerimize teşekkür eder, aranızda bulunmaktan onur duyarım.  Herkese saygılar iyi çalışmalar...


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler