Turistler En Çok Hangi Ülkelerde Alışveriş Yapıyor

Turistler En Çok Hangi Ülkelerde Alışveriş Yapıyor

Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya-Pasifik ve Amerika kıtasında faaliyet gösteren, İsviçre merkezli seyahat perakende şirketi Dufry, 2022’nin ilk çeyreğinde Avrupa, Orta..

Turistler En Çok Hangi Ülkelerde Alışveriş Yapıyor
 
Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü turizm destinasyonlarına üç kat daha fazla seyahat gerçekleştiğini açıkladı. Sektörün toparlanmasında ise Avrupa’nın öncü olduğu ifade edildi.
 
Bu yıl ocak ve mart ayları arasında, uluslararası turizm bir önceki yıla göre % 182 artış gösterdi. Türkiye turizm haberlerinde de yer alan bilgilere göre Turistlerin yaptığı alışverişlerde ön plana çıkan iki ülke ise Türkiye ve Yunanistan...
 
Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya-Pasifik ve Amerika kıtasında faaliyet gösteren, İsviçre merkezli seyahat perakende şirketi Dufry, 2022’nin ilk çeyreğinde Avrupa, Orta Doğu, Afrika (EMEA) bölgesi içinde en iyi performansın Türkiye ve Yunanistan’ın da dahil olduğu Akdeniz ülkelerinde görüldüğünü belirtti.
 
Uluslararası turizm gelirleri 602 milyar dolara ulaşırken; Avrupa ve Ortadoğu bu anlamda başı çeken 2 bölge oldu. Sektör temsilcilerinin bir kısmı 2019 verilerine dönüşün 2023 yılında gerçekleşebileceğini savunurken, benzer oranda bir kısım ise iyileşmenin 2024 yılını bulabileceğine işaret etti.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler