Eyüp Kemal Sevinç: Bir Kez Satın Alın, İki Kez Kullanın!

Eyüp Kemal Sevinç: Bir Kez Satın Alın, İki Kez Kullanın!

Soğan, havuç, kereviz dilimlerini dondurucuda saklayın ve yeterince tasarruf edildiğinde stok için kullanın. Yerel ürünleri tercih edin. Sürdürülebilir bir şekilde yaşamanın açık ara..

Şef Eyüp Kemal Sevinç: Bir Kez Satın Alın, İki Kez Kullanın!
 
Bir kez satın alın, iki kez kullanın! Aksi takdirde boşa gidecek sebze artıklarını saklayın ve düşünceli, lezzetli şekillerde kullanın. Bazı kolay örnekler, çorbada brokoli saplarını kullanmayı veya brokoli salatası için rendeleyin, hafif, yağlı sebze suyu için bezelye kabuklarını kullanın.
 
Soğan, havuç, kereviz dilimlerini dondurucuda saklayın ve yeterince tasarruf edildiğinde stok için kullanın. Yerel ürünleri tercih edin. Sürdürülebilir bir şekilde yaşamanın açık ara en iyi yolu yerel ürünleri satın almaktır. 
 
İthal ürünleri menülerinizden çıkartın. Bunu yapmakla sadece işletmenizi ve ekonominizi desteklemekle kalmayacak, aynı zamanda mevcut olan en taze, en lezzetli ürünleri satın alarak da fayda sağlayacaksınız. 
 
Yerel Alışveriş: ‘Malzemeleri bölgeden tedarik ederek, malzemelerimizin kat ettiği mesafeyi azaltarak, hava kirliliğini ve yakıt tüketimini azaltarak karbon ayak izimizi azaltabiliriz.
 


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler