Şef Selami Güleryüz

Şef Selami Güleryüz "Ritz-Carlton" da Yöresel Lezzetler

The Ritz-Carlton, Istanbul Executive Chef’i ve Türk mutfağı şeflerinden Selami Güleryüz ve ekibi geçen haftalarda da en farklı fuar ve festivallerden 4. Uluslararası Gaziantep Gas..

 
The Ritz-Carlton Istanbul Gaziantep Yöresel Lezzetleriyle Buluşuyor...
 
Geleneksel yöresel lezzetleri, özünü koruyan modern dokunuşlarla yorumlayan The Ritz-Carlton, Istanbul’un ana restoranı Atölye, ödül aldığı Gaziantep mutfağını şimdi sofrasına taşıyor.
 
Lüksü ve samimi bir ambiyansı aynı noktada buluşturan The Ritz-Carlton, Istanbul’un ana restoranı Atölye, Türkiye mutfağının önde gelen lezzetlerini kendine özgün tariflerle menüsüne taşımaya devam ediyor. 
 
The Ritz-Carlton Istanbul Gaziantep Yöresel Lezzetleriyle Buluşuyor...
Kültürlere ait tatların barındırdığı hislerden ilhamını alan Atölye, 26 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında öğle ve akşam saatlerinde Gaziantep yöresinin lezzetlerinden oluşan özel menüsünü misafirlerine sunarak bir gastronomi deneyimi yaşatıyor. 
 
The Ritz-Carlton, Istanbul Executive Chef’i ve Türk mutfağı şeflerinden Selami Güleryüz ve ekibi geçen haftalarda da en farklı fuar ve festivallerden 4. Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali’nin (Gastroantep) Local Chef Yarışması’nda birincilik elde etmiş ve lezzetleriyle büyük beğeni toplamıştı. 
 
The Ritz-Carlton Istanbul Gaziantep Yöresel Lezzetleriyle Buluşuyor...
Orijinal ve köklü yemek Tariflerini daima mevsimine özel malzemeler kullanılarak hazırlayan Atölye Restoran, tamamı yöreden tedarik edilen tatlarla Gaziantep menüsüyle misafirleri geleneksel bir yolculuğa çıkarıyor. Atölye’nin menüsü; allı yeşilli dolma, börg aşı, akıtmalı ufak köfte, astarlı sütlaç ve katmer gibi farklı geleneksel lezzetleri tatma imkânı sağlıyor. 
 
Misafirperverliği ile ev konforunda zengin bir gastronomi deneyimi sunan Atölye, geçmişin izlerini modern izlenimlere harmanlayarak gelenekselliğin önemli bir temsilcisi olmayı sürdürüyor.
 
The Ritz-Carlton Istanbul Gaziantep Yöresel Lezzetleriyle Buluşuyor...


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler