Hamsi Avı Balıkçının Yüzünü Güldürdü

Hamsi Avı Balıkçının Yüzünü Güldürdü

Sezonun başlamasıyla umduğunu bulamayan Karadenizli balıkçıların yüzü hamsi avında yaşanan artışla...

Hamsi Avı Balıkçının Yüzünü Güldürdü 
Sezonun başlamasıyla umduğunu bulamayan Karadenizli balıkçıların yüzü hamsi avında yaşanan artışla güldü. 23 Ekim 2017 Pazartesi Karadenizli balıkçıların yüzünü son günlerde hamsi avında yaşanan artış güldürdü.  
 
Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak, açıklamada, hamsinin balıkçılar için önemli gelir kapısı olduğunu söyledi.  Palamut ve hamsi türlerinin verimli olması durumunda Karadeniz'de bol miktarda avlandığını anımsatan Bayrak, palamudun bu yıl hayal kırıklığı yaşattığını vurguladı.  
 
Bayrak, hamsi avında ise son günlerde giderek artış yaşandığına dikkati çekerek, "Küçük ölçekte dahi olsa bu artış fiyatlara da yansıdı. Şu an tezgahlarda hamsi kilogramı 4-5 liradan satılıyor." dedi.  Hamsinin bol olmasının balıkçının yüzünün gülmesi anlamına geldiğini ifade eden Bayrak, şunları belirtti:"Hamsi artık yavaş yavaş avlanmaya başladı. 
 
Karadeniz'in genelinde hamsi avcılığı yapılıyor. Tabii ki geçmiş yıllara oranla avcılık düşük. Sezonun geri kalan bölümünde daha da bollaşacağını ümit ediyoruz. Hamsi hem tüketici hem de balıkçılar için çok önemli. 
 
Bol olduğu zaman balıkçı maddi olarak iyi kazanıyor, vatandaş da ucuz fiyata bol bol tüketme şansı buluyor."  Bayrak, diğer balık türlerinde henüz istenilen artışın yaşanmadığını kaydetti. 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler