'Sinema Ve Mutfak' Antalya’da Buluşuyor

'Sinema Ve Mutfak' Antalya’da Buluşuyor

54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında düzenlenen 'Gastronomi Bölümü' kültürleri buluşturup,...

'Sinema Ve Mutfak' Antalya’da Buluşuyor
54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında düzenlenen 'Gastronomi Bölümü' kültürleri buluşturup, Türk ve Antalya mutfağını dünyaya tanıtıyor. Gastronomi filmlerinin gösteriminin ardından, dört ünlü şef bu filmlerden ilham alarak hazırladıkları tadım menüsünü katılımcılara sunuyor. 
 
Eyüp Kemal Sevinç, Mehmet Akdağ, Pelin Bozkurt Bilgiç ve Selin Kutucular gibi birbirinden ünlü şeflerin kendine özgü lezzetleriyle renklenen, Antalyalıların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte Türk ve Antalya mutfağı da dünyaya tanıtılıyor.
 
Gastronomi Bölümü kapsamında geçtiğimiz günlerde izleyiciyle buluşan “The Turkish Way” (Türk Mutfağına Övgü) “Ant on a Shrimp” (Noma Tokyo’da) “The Wasted!” (İsraf) filmlerinin ardından Şef Eyüp Kemal Sevinç, Türkiye’nin en ünlü restoranlarından “7 Mehmet”in sahibi Mehmet Akdağ ve Şef Pelin Bozkurt Bilgiç, hazırladıkları menülerle Antalyalılara lezzetli saatler yaşattı.
 
54. yıla özel olarak hazırlanan etkinliğin 26 Ekim’deki son gününde ise “The Trip to Spain” (İspanya’ya Yolculuk) filmi ile Şef Selin Kutucular Antalyalılarla buluşacak.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler