Lüksemburg'da Bolulu Aşçılar'dan Büyük Başarı

Lüksemburg'da Bolulu Aşçılar'dan Büyük Başarı

56 ülkeden toplam bin 240 aşçının yarıştığı Olimpiyatlarda milli takım şefleri binlerce yarışma ürünü içinden 5 madalya almayı Lüksemburg Türkiye büyükelçiliği de..

 
Luxembourg Culinary World Cup’ta yarışan Ulusal Aşçılar Federasyonu Aşçılar milli takımı 5 madalya ile yurda döndü. Yarışmaya Bolulu aşçılar damgasını vurdu.
 
Dünya Aşçılar Birliği WACS'ın 4 yılda bir düzenlediği ve aşçıların olimpiyatları sayılan Luxembourg Culinary World Cup'ta 3 kategoride yarışan Aşçılar Millî Takımı 4 bronz ve bir gümüş madalya kazanarak ülkemizi başarıyla temsil etti. 
 
Türk aşçı haberleri olarak uluslararası yemek yarışmalarında edindiğimiz bilgiye göre, Yarışmada dereceye giren Bolulu vatandaşlar madalyaları hem Bolu’ya hem de ülkemize hediye ettiler.
 
Lüksemburg'da Bolulu Aşçılar'dan Büyük Başarı
56 ülkeden toplam bin 240 aşçının yarıştığı Olimpiyatlarda milli takım şefleri binlerce yarışma ürünü içinden 5 madalya almayı Lüksemburg Türkiye büyükelçiliği de milli takıma her aşamada destek olarak başarıda rol oynadı. 
 
Büyükelçi Fazilet Dağcı Çığlık da olimpiyatları başından sonuna kadar takip ederek Türkiye Aşçılar milli takımını büyükelçilikte ağırladı, milli takım şefleri ile sohbet etti.
 
Ulusal Aşçılar Federasyonu başkanı Melik Altundağ,
 
"Bu başarı nedeniyle şeflerimi kutluyorum, ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil etmenin ve bayrağımızı gururla taşımanın onurunu yaşıyoruz" dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler