Sevgi Çiçeği Nedir?

Sevgi Çiçeği Nedir?

Türkiye gastronomi haritamızda Sevgi çiçeği nedir? En sevilen çiçeklerden Sevgi çiçeği nerelerde yetişir? en beğenilen Çiçek çeşitlerinden Sevgi çiçeğinin diğer isimleri nelerdir? Sevgi çiçeği nerelerde..

 
Türkiye gastronomi haritamızda Sevgi çiçeği nedir? En sevilen çiçeklerden Sevgi çiçeği nerelerde yetişir? en beğenilen Çiçek çeşitlerinden Sevgi çiçeğinin diğer isimleri nelerdir? Sevgi çiçeği nerelerde kullanılır? 
 
Sevgi Çiçeği Nedir?
Papatyagiller familyasından gelen bir tür endemik bitkidir. Sevgi çiçeği peygamber çiçeği olarak da bilinir. Dünya'da sadece ülkemizde yetişen bir tür bitki olan sevgi çiçeği kapalı tohumlu olan bir bitkidir. 
 
Sevgi çiçeği evlerde ofislerde en çok yetiştirilen bir bitkidir. Dolayısıyla çiçekçilerde de bu çiçeğe rastlamak mümkündür. Bu çiçek ülkemizde Ankara'da yetişmektedir. Bu çiçek koruma altında olan Türkiye'de yaşayan çiçeklerden bir tanesidir.
 
Sevgi Çiçeği Nedir?
Türkiye gastronomi haritamızda Sevgi Çiçeği Anlamı Nedir?
 
Sevgi çiçeği peygamber çiçeği ve adından da anlaşılacağı üzere sevgi ve aşk anlamına gelmektedir. Aynı zamanda yanar döner anlamına da gelmektedir.
 
Sevgi Çiçeği'nin Latincesi Nedir?
 
Sevgi Çiçeği Nedir?
Latince dilinde çiçeklerin anlam karşılıkları vardır. Latincede ise sevgi çiçeğinin anlamı Centaurea Tchihatchheffii'dir.
 
Sevgi Çiçeği Özellikleri Nelerdir?
 
Sevgi Çiçeği Nedir?
* İki çenekli bir çiçektir.
* Kapalı tohumlu çiçek türlerinden oluşur.
* Türkiye'de yetişen bir endemik bitki türüdür.
* Çiçekleri kırmızı rengindedir.
* Dikenli bir yapıya sahiptir.
* Türkiye'de korunan bir bitki türüdür.
* Bazı türlerinin çiçekleri mor rengini alabilir.
* Mayıs ya da Haziran aylarında çiçeklenmeye başlarlar.
* Step iklimine uygun bir çiçektir.
* Yaprakları ışığı yansıtır.
 
Sevgi Çiçeği Nedir?


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler