İlham Veren Kadın Ödülü

İlham Veren Kadın Ödülü

Türkiye’den konuşmacı olarak davet edilen ve konferans kapsamında ilk akşam yemeğini bizzat hazırlayarak Türk mutfağının lezzetinden sunumuna tüm kültürel ögelerini davetlilere sunan Ebru

 
DLD Münih Konferansı kapsamında 2006 yılından bu yana dünyada girişimciliği ve yaratıcılığıyla ilham veren kadınlara sunulan Aenne Burda Yaratıcı Liderlik Ödülü'nün bu yılki sahibi, Şef Ebru Baybara Demir oldu. Demir, 2006 yılından bu yana cesur, iyimser, yenilikçi, yaratıcı ve ilham veren niteliklere sahip kadınlara takdim edilen bu ödülü ilk kez Türkiye’ye taşıdı.
 
Konferansın konuşmacıları arasında da yer alan Ebru Baybara Demir, “Bu ödülü 20 yılı aşkın süredir bana inanan ve benimle çalışan tüm kadın ve erkeklere bir teşekkür olarak taşıyacağım” dedi.
 
Konferans Kapsamında İlk Akşam Yemeğini Bizzat Hazırladı...
 
Her yıl ocak ayında Münih’te düzenlenen DLD (Digital – Life – Design) Konferansı’na Türkiye’den konuşmacı olarak davet edilen ve konferans kapsamında ilk akşam yemeğini bizzat hazırlayarak Türk mutfağının lezzetinden sunumuna tüm kültürel ögelerini davetlilere sunan Ebru Baybara Demir, Aenne Burda Yaratıcı Liderlik Ödülü'ne layık görüldü.
 
Türkiyede en başarılı girişimci kadınlarımızdan Ebru Baybara Demir, DLD23 kapsamında yaptığı konuşmada Cercis Murat Konağı’ndan Sorgül Buğdayı’nın çoğaltımına, Topraktan Tabağa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden Topraktan Toprağa Biyobozunur Atık Yönetimi projesine daha iyi bir gelecek için sağlıklı gıdanın, tohumun, toprağın sürdürülebilirliği ve yerel ekonomilerin canlandırılması konusunda gastronominin dönüştürücü gücü ile hayata geçen projeleri aktardı.
 
“Atatürk'ün Yüz Yıl Önce Türk Kadınına Verdiği Değer, Bugünün Temelini Oluşturuyor”
 
DLD Pazarlama ve İletişim Başkanı Melissa von Faber-Castell‘in takdiminin ardından ödülünü DLD kurucularından ve yöneticisi Steffi Czerny’den alan Ebru Baybara Demir, “Bu yıl benim ve ülkem için çok önemli bir yıl. 
 
Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü. Atatürk'ün yüz yıl önce Türk kadınına verdiği değer, bugünkü başarılarımı sizlere anlatabilmemin temelini oluşturuyor. Birçok insanla birlikte geleceğimiz için toprağımız, çevremiz, suyumuz ve gıdamız için çalışıyoruz. Bu ödülü 20 yılı aşkın süredir bana inanan ve benimle çalışan tüm kadın ve erkeklere bir teşekkür olarak taşıyacağım” şeklinde konuştu.
 
Aenne Burda Ödülü'nü geçmişte kazananlar arasında Alzheimer araştırmacısı Andrea Pfeifer, Luma Vakfı kurucusu Maja Hoffmann, Nijeryalı girişimci Fatoumata Ba ve Kosta Rika’dan Christiana Figueres yer alıyor.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler