İtalyan Aşçılar Adana Lezzetleriyle Tanıştı

İtalyan Aşçılar Adana Lezzetleriyle Tanıştı

Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPDER), İtalya’nın Venedik ve Padova kentlerinde düzenlenen...

İtalyan Aşçılar Adana Lezzetleriyle Tanıştı
Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPDER), İtalya’nın Venedik ve Padova kentlerinde düzenlenen eğitim Adana’nın fırın yemeklerini tanıttı. Uluslararası festivallerde içli köfte ve domates tatlısıyla Adana’da çifte şampiyonluk kazandıran ADAPADER’in Başkan Yardımcısı Derviş Göçmen, İtalyan aşçılara damak çatlatan fırın lezzetlerinin inceliklerini anlattı.
 
Bir mutfak fırını üreticisinin ‘Geleceğe Meydan Okuyoruz’ sloganıyla organize ettiği eğitim programında Adanalı aşçıları ADAPEDER Başkan Yardımcısı Derviş Göçmen temsil etti. 
 
İtalya’ya Antalya, İzmir ve İstanbul’dan meslektaşlarıyla birlikte giden Derviş Göçmen, Venedik ve Padova’daki İtalyan şefleri için Türk mutfağından örnekler sergiledi. Derviş Göçmen, Adana usulü fırında tavuk, fırında somon balığı, börek çeşitleri ve sebze pişirimleri yaptı.
 
Türk ve İtalyan mutfak kültürünün etkileşiminin sağlandığı eğitim seminerinde çeşitli lezzetler tanıtan Derviş Göçmen’i İtalyan meslektaşları teşekkür plaketiyle ödüllendirdi.
 
Derviş Göçmen, İtalya’da da Çukurova’nın ve Adana’nın yemek kültürünü en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Gastronomi turizminde yöremizin farklı lezzetlerini öne çıkarmaya çalışıyoruz. 
 
ADAPADER olarak, üstlendiğimiz Adana mutfak sanatlarını tanıtma misyonunu en güzel şekilde sürdürmenin gururunu yaşadık. Bu fırsatı sunan dernek başkanımız Münir Tanak’a desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler