• Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

  Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

 • Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

  Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

 • Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

  Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

 • Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

  Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

 • Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

  Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

 • Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

  Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

 • Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

  Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

 • Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

  Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

 • Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

  Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri

Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemeklerinden olan; Canlı bebek fareler, Eşek Penisi, geyik Penisi, koyun Penisi, öküz Penisi, Horoz testisleri ve Yılan safra kesesi ve yılan çorbası, Tavşan kafası...

Corona (Corona) Virüsü Nedir?
Corona (Korona) virüsü hayvanlar arasında yaygın olan büyük bir virüs grubudur. Nadir durumlarda, bilim adamlarının zoonotik olarak adlandırdığı durumdur, yani hayvanlardan insanlara bulaşabilirler.
 
Corona (Corona) Virüs Belirtileri ve Çeşitleri Nelerdir?
Bu virüs grubuna bağlı virüsler, genellikle soğuk algınlığına benzer şekilde, hafif ve orta derecede üst solunum yolu hastalığı olan insanları hasta edebilir. Corona (Corona) virüsü semptomları arasında burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, muhtemel baş ağrısı ve bazen de birkaç gün süren ateş sayılabilir.
 
Bağışıklık sistemi zayıf olan ileri yaştakiler ve çok genç olanlar için virüsün pnömoni veya bronşit gibi çok daha ciddi solunum yolu hastalığına neden olabilir. İnsanlarda ölümcül olabilecek seviyede çok az corona (Corona) virüsü vardır.
 
Aynı zamanda solunum problemlerine neden olan, MERS virüsü olarak da bilinen Ortadoğu Solunum Sendromu ilk olarak 2012 yılında Orta Doğu’da tespit edilmiştir.
 
Hastalık Kontrol Merkezleri’nin verdiği bilgiye göre semptomları çok daha şiddetli olan MERS ile enfekte olan her 10 hastanın dörtte üçü ölmüştür.SARS olarak da bilinen Şiddetli Akut Solunum Sendromu, diğer türlerine göre daha ciddi semptomlara neden olabilen diğer bir corona (Corona) virüsü türüdür. İlk olarak Güney Çin’deki Guangdong Eyaleti’nde tespit edildi.
 
Koronavirüsten (Coronavirus) Korunma Yolları Nelerdir ?
 
Dünya Sağlık Örgütü’ne göre solunum problemlerine neden olmasının yanı sıra ishal, yorgunluk, nefes darlığı, solunum sıkıntısı ve böbrek yetmezliğine neden olabilir. 
 
Hastanın yaşına bağlı olarak, SARS ile ölüm oranı vakaların %0-502si arasında değişmekte olup, yaşlılar en riskli ve savunmasız durumda olan hasta grubudur.Corona (Corona) Virüs Nasıl Bulaşır?Corona (Corona) virüsleri hayvanlarla insan temasından yayılabilir. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre MERS’in develer arasında, SARS’ın ise misk kedileri arasında yayıldığını düşünülüyor.
 
Corona virüslerinin insandan insana bulaşması, genellikle sağlıklı bir insanın enfekte bir insanın vücut salgılarıyla temas etmesi sonucu mümkün oluyor. Ancak virüsün ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak, öksürük, hapşırık veya el sıkışma gibi durumlar da virüse maruz kalmaya neden olabilir. 
 
Virüs, enfekte olmuş bir kişinin temas ettiği bir yere ve/veya eşyaya dokunmanız, ağzınıza, burnunuza veya gözlerinize temas ettirmeniz halinde size de bulaşabilir.Corona (Corona) Virüs Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
 
Özel bir tedavi yöntemi yoktur. Çoğu zaman belirtiler kendiliğinden kaybolur. Uzman hekimler teşhis sonrası ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar ile belirtileri hafifletmek için tedavi uygulayabilirler. Yaşam alanlarındaki oda neminin dengelenmesi ve ılık duş ile boğaz ağrısı ve/veya öksürüğün hafiflemesine destek sağlanabilir. 
 
Coronavirus (Koronavirüs) Türkiye’ye Girdi Mi ?
 
Ayrıca bol sıvı tüketmek, dinlenmek ve uyku tedavi için faydalı olacaktır. Belirtiler standart soğuk algınlığı sürecinden daha kötü seyretmeye başlarsa mutlaka uzman hekime danışılması gerekir.Corona (Corona) Virüsten Korunma İçin Neler Yapılabilir?
 
Henüz corona (Corona) virüs ailesine karşı koruma sağlayacak bir aşı bulunmamaktadır. MERS aşısı için deneme süreci devam etmektedir. Korunmak için basit önlemler oldukça faydalı olacaktır.Dünya Sağlık Örgütü,
 
Enfekte olmuş kişilerle yakın temastan kaçınmanın, Özellikle hasta insanlar veya çevresi ile doğrudan temas ettikten sonra sık sık elleri yıkamanın, Çiftlik veya vahşi hayvanlarla korunmasız temastan kaçınmanın, Enfekte olduysanız eğer, mesafeyi korumanın, öksürürken, hapşırıken tek kullanımlık kağıt mendil ile ağızın ve burnun kapatılmasının, ellerin yıkanmasının; 
 
gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza dokunmaktan kaçınmanın Enfekte olan kişilerin dokunduğu yüzeylerin dezenfekte edilmesinin, Et, yumurta gibi hayvansal gıdaların iyice pişirilmesinin önemli olduğunu belirtmiştir.
 
Corona Virüsüne Sebep Olan İğrenç Çin Yemekleri...
 
Çinliler tüm dünyayı yiyebilir! Eğer mideniz kaldırırsa sizi Çinlilerin ayıla bayıla yediği yemeklerle baş başa bırakıyoruz.
 
Geçtiğimiz günlerde Çin'de başlayıp tüm dünyaya yayılmaya başlayan corona virüsünün Çinlilerin tükettiği yarasa çorbasından olduğu iddia edilmişti.
 
Coronavirus (Koronavirüs) Tedavisi Olan Bir Sorun Mu ?
 
Çin’de Başlayıp Işık Hızı ile Yayılan Corona Virüsü Gerçekten Yarasa Çorbasından mı Bulaşıyor?
 
Bir anca önce kontrol altına alınmazsa olacakları tahmin bile edemiyoruz.
 
Virüsün bulaşmasına neden olan yarasa çorbası bir kenara dursun daha birçok farklı yerel yemek de bize ilginç gelebilecek türde.
 
Corona Virüsüne Sebep Tüysüz ördek veya Tavuk embriyoları
Çin'de, döllenmiş tavuk ve ördek yumurtalarının canlanmasına izin vermiyorlar. Henüz doğmamış bir tavuğu yumurta halindeyken haşlayıp yiyorlar.
 
Corona Virüsüne Sebep Canlı bebek fareler
İnanamayacaksınız ama, pembe, bebek farelerini bir sosun içine daldırdıktan sonra hüpletiyorlar. Hem de canlı canlı! (V).
 
Corona Virüsüne Sebep Penisler
Eşek Penisi, geyik Penisi, koyun Penisi, öküz Penisi, at Penisi, köpek Penisi, boğa Penisi, kaplan Penisi gibi hayvanların cinsel organlarını yiyorlar. Bir hayvanın cinsel organlarını tüketmenin cinsel gücü arttırdığına inanıyor.
 
Corona Virüsüne Sebep Horoz testisleri
Horozların testisleri düşündüğünüzden daha büyüktür. Çinliler onları cerrahi işlemlerle çıkarıp pişirip yerler.
 
Corona Virüsüne Sebep Yılan safra kesesi ve yılan çorbası
Geleneksel Çin tıbbı, yılan safra kesesinin zayıf görme yeteneğini geliştirmek ve daha iyi bir sağlık için tüketilebileceğine inanıyor.
 
Corona Virüsüne Sebep Tavşan kafası
Bazı yerel restoranlarda da görebileceğiniz tavşan kafasını çatır çutur yiyor Çinliler.
 
Coronavirus (Koronavirüs) Öldürür Mü ?
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden Domuz başı
Bu yemek Çinlilere genellikle özel bir bitki ve baharatlarla saatlerce kavrulmuş bir lezzet olarak servis edilir.
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden Böcekler
Çin gece pazarları kızartılmayı ve yenmeyi bekleyen sürüngenlerle dolu. Çekirgeler ve ipek böceklerinden akreplere, tarantulalara ve hamam böceğine kadar her çeşit böceği yiyecek tezgahlarında bulmanız mümkün.
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden Sarhoş karides
Karidesleri pişirmeden, canlı olarak alkolün içine atıyorlar, alkolden sarhoş olan karidesleri de afiyetle yiyorlar.
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden Ördek dili
Ördek ağzındaki bu küçük, yağlı organın yoğun bir ördek aromasına sahip olduğunu söylüyorlar ve bir güzel yiyorlar..
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden  Küflü tofu
Çoğumuz kokmuş tofunun ne olduğunu biliyoruz, ancak son derece küflü, bir sünger gibi görünen kıllı çeşidinin olduğunu bilmiyoruz. Çinliler bizim bilmediğimiz ve bilmek de istemeyeceğimiz bu aşırı küflenmiş tofuları mideye indiriyorlar.
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden  Kurbağa yavrusu
Protein niyetine canlı canlı tüketiliyor kurbağa yavruları.
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden  Domuz bağırsağı ve beyni
Kızartarak ve farklı baharatlarla lezzzetlendirerek yiyorlar.
 
Coronavirüs Türkiye’ye Girdimi ? Coronavırus Tedavisi Bulundu Mu?
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden Kan
Çin'de en popüler kan ördek kanıdır ve pirinç eriştesi içeren küplerde veya güveçte yenir.
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden  Tavuk ayağı
Çinli insanlar için bu sadece lezzetli bir atıştırmalık.
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden  Kuş yuvası çorbası
Yemeğin ana bileşeni olan kuş yuvası, aslında bir süreçten sonra sertleştirilmiş ve kurutulmuş kuş tükürüğünden yapılmıştır. Evet, bu çorba aslında bir kase kuş tükürüğü.
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden  Kaplumbağa jölesi
Kaplumbağa kabuğu ve bitkisel özlerle yapılan bu tatlının insanlara enerji verdiğine inanılıyor.
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden  Bütün kavrulmuş serçe
Gerçekten korkunç görünüyor.
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden  Pi Dan (Korunmuş Yumurta)
Kil, kül, tuz, kireç ve birçok geleneksel Çin ilacı karışımı ile  yumurta sarısı koyu yeşil olana ve yumurta akı yarı saydam jöle haline gelene kadar yaklaşık 20 gün saklanarak tüketiliyor.
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden  Köpek balığı yüzgeci çorbası
Yüzgeçler onlar için oldukça besleyici.
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden  Ayı patisi
Sosla lezzetlendirilmiş ayı patilerinin çok lezzetli olduğunu söylüyorlar (V).
 
Corona Virüsüne Sebep olan yiyeceklerden  Kurbağa
Issız bir adada aç kalmış gibiler.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


 • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Foto Galeri Haberleri