Avusturya’da Bir Sağlık Cenneti

Avusturya’da Bir Sağlık Cenneti "VIVAMAYR"

Anti aging uzmanları ve doktorlarının kontrolünde terapiler yapılan bu merkezde normal detox merkezlerinin aksine sadece kilo vermek için değil sağlıklanmak ve iyi..

 
Ekranların Sevilen Yüzü Mine Tugay Yeni Projelerine Avusturya’da Vıvamayr Marıa Wörth’de Hazırlandı!
 
Medcezir, Zalim İstanbul ve son olarak Yalı Çapkını gibi iddialı projelerde yer alarak adından söz ettiren, güzelliği ile de hafızalara kazınan ödüllü oyuncu yeni projelerine hazırlık öncesi hem bedensel hem de ruhsal olarak arınmak için Avusturya‘daki VIVAMAYR Maria Wörth detoks ve sağlık kliniğinde  kampa girdi. Başarılı oyunculuk hayatı ile bilinen Mine Tugay kamptaki 1 haftalık deneyimlerini de takipçileriyle samimi bir şekilde paylaştı.
 
Ekranlara dönmeye hazırlanan TV’nin sevilen yüzü Mine Tugay, VIVAMAYR’da geçirdiği keyifli günleri takipçileri ile paylaşarak gündeme oturdu. 15 derece olan içme suyu gölüne girerek herkesi şaşırttı. Böyle eğlenceli anların yanı sıra güzellik ve sağlık konusunda VIVAMAYR’da öğrendiği faydalı bilgileri de takipçileri ile paylaştı, bolca tavsiye verdi. Bunlardan en önemlisi de akşamları saat 16:00 dan sonra çiğ meyve, sebze ve salatanın aslında bağırsaklara, dolayısıyla sağlığa iyi olmadığıydı. 
 
Anti aging uzmanları ve doktorlarının kontrolünde terapiler yapılan bu merkezde normal detox merkezlerinin aksine sadece kilo vermek için değil sağlıklanmak ve iyi yaş almak için konaklanıyor. 1 ila 3 hafta kalan misafirler merkezden çıktıktan sonra enerjileri yükselmiş ve daha genç gözükerek çıkıyorlar.
 
Pek çok dünya starının da müdavimi olduğu VIVAMAYR Maria Wörth’ün yeni müdavimi de Mine Tugay oldu. 
 
VIVAMAYR’ın diğer müdavimleri arasında Elizabeth Hurley, Chuck Norris, Naomi Campbell, Mert Alaş, Tommy Hilfiger, Mischa Barton, Monako prensesi Caroline, Türkiye cemiyet hayatından Alara Koçibey, Biricik Suden, Serenay Sarıkaya, Birkan Sokullu, Reha Özcan Pelin Akil gibi pek çok isim bulunuyor. 
 
Avusturya’da Bir Sağlık Cenneti
 
Avusturya’nın en güzel bölgelerinden Karintiya’da yer alan Maria Wörth, Avusturya’nın varlıklı ailelerinin, göl etrafına konumlanmış malikanelerde yazlarını geçirdiği bir kasabadır. Dünyaca ünlü sağlık merkezi VIVAMAYR’da Avusturya’nın en nezih kasabalarından Maria Wörth’te, Wörthersee gölünün tam kıyısında yer alır. 
 
1900’lü yıllarda bilim adamı ve Doktor Franz Xaver Mayr tarafından geliştirilen ve sağlıklı bağırsakların genel sağlık ve güzelliğin temelini oluşturduğunu ortaya koyan Mayr felsefesinin günümüzdeki en önemli uygulayıcısı olan VIVAMAYR, bu felsefe ışığında bağırsak sağlığını korumak için geliştirdiği bir kaç basit prensip ile sağlıklı, mutlu ve enerjik bir yaşamın kapılarını aralıyor.
 
Avusturya’da Bir Sağlık Cenneti "VIVAMAYR"
Göl ve ormanlarla kaplı muhteşem doğasında, bol oksijende yürüyüş yapma imkanı olan VIVAMAYR’da, her biri alanında uzman doktorlar ve medikal ekibin gözetiminde beslenme alışlanlıkları ve yaşam tarzını değiştirerek, arınma, yenileme ve kendini keşfetme sürecine başlamaya hazırsınız.
 
VIVAMAYR, bir zayıflama kliniğinden öte sağlıklı yaşam merkezi olarak yola çıkmıştır. VIVAMAYR’da Mayr felsefesini öğrenerek, kendinizi daha derin bir düzeyde keşfederken daha sağlıklı bir yaşam biçimini şekillendirmenize yardımcı olacak, sonsuza dek süren bir bilgelik kazanabilirsiniz.
 
Kişiselleştirilmiş tedavi programları, beslenme önerileri, aktiviteler ve dinlenme süreleri oluşturmak için kapsamlı klinik teşhisi ile başlayan bu yolculuk, VIVAMAYR’da kalışınızdan sonra sizi güçlendirmeye ve ilham vermeye yardımcı olan bir farkındalığı teşvik eder. VIVAMAYR felsefesi, günlük hayata kolaylıkla entegre edebileceğiniz ve sizinle beraber beslenerek hayatınızın değişmez bir parçası haline gelecek bir hediye gibidir.
 
VIVAMAYR’ın özel olarak geliştirdiği ve kişiye özel düzenlenen programlar arasında Immune Boost (Bağışıklık Sistemi Güçlendirme ), Weight Care (Kilo Kontrolü), Post Covid (Kovid Sonrası)Diabet Care (Diyabet Kontrolü), Stress Control (Stres Kontrolü) öne çıkıyor.
 
Mayr Kürü Nedir ?
Dünyada bağırsak sağlığı ve vücut sağlığı arasındaki ilişkiyi ilk keşfeden Dr. FX Mayr, sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmaya giden yolun sağlıklı bağırsaklardan geçtiğini ve buna ulaşmanın da ancak yeme alışkanlıklarını değiştirerek kazanılacağını savunmaktadır. Neyin yenmeyeceğine dair uzun listeler yerine, besinlerin pişirilme şekilleri, hangi besinlerin beraber tüketildiği ve çiğneme alışkanlıkları gibi gündelik yaşam rutininde yapılacak küçük farklılıklarla büyük sonuçlar elde edilebilmektedir. 
 
Bu metodun günümüzdeki en önemli uygulayıcısı olan Avusturya’daki dünyaca ünlü sağlık kliniği VIVAMAYR, Mayr felsefesini günümüz teknolojisi ile birleştirerek Modern Mayr Tıbbı’nı geliştirmiştir.
 
Mayr felsefesi ışığında bağırsak sağlığını korumak için geliştirilen bir kaç basit prensip ile sağlıklı, mutlu ve enerjik bir yaşamın kapılarını aralarken, ince bir beden ve ışıldayan bir cilt sağlıklı ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmanın yanında doğal olarak gelir.
 
Hayatımızı kalıcı olarak değiştirecek, uygulaması basit Mayr Prensipleri nelerdir?
 
- Yemeğe yarım saat kala su içmeyi kesip, yemek esnasında ve yemekten en az bir saat sonrasına kadar su içmemek.
- Lokmaları 30-40 kere çiğnemek.
- Saat 16.00’dan sonra kesinlikle çiğ sebze, meyve, salata tüketmemek.
- Akşam yemeklerini erken ve az yemek, mümkünse sadece sebze çorbası içmek, hatta haftada 1-2 gün akşam yemeği yememek.
- Lokal ve mevsiminde sebze meyveleri tüketmek (çiğ olarak yenilecekse en geç akşam 16.00’da)
- Yemek aralarında atıştırmamak ve yemek aralarını en az 4-5 saat bırakıp sadece su ve bitkisel çay içmek
- Aktif bir yaşam sürmek, mümkünse günde 1 saat yürüyüş yapmak (kişiye göre günde en az 10.000 adım atmak)


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler