Mehmet Kaplan; Lezzetlerin Buluştuğu Yer: Omaç Konak

Mehmet Kaplan; Lezzetlerin Buluştuğu Yer: Omaç Konak

İçeri girdiğimizde tabelaya baktım ve kendimizi Omaç Konak'ta bulduk. Çok sıcak bir karşılama sonucu, eşsiz lezzetlerin dünyasına kavuşma 'mıza dakikalar kalmıştı...

 
Mehmet Kaplan; Lezzetlerin Buluştuğu Yer: Omaç KonakLezzetlerin Buluştuğu Yer: Omaç Konak
Şef Mehmet Kaplan
 
Merhabalar, bugün sizlere özel bir mekandan bahsetmek istiyorum. Neden mi özel? Merak etmeyin, zevkle anlatacağım. Bildiğiniz üzere bu yıl ilki gerçekleştirilen Gastronomi Yıldızları Ödül Töreni'nde birçok değerli şef ödüllendirildi. Bunlardan biri de ben olmak üzere, 2024 yılı En İyi Gurme Ödülüne layık görüldüm. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
 
Gelelim konumuza. Ajans tarafından organize edilen öğle yemeğini yemek üzere misafirlerimizle birlikte bu eşsiz lezzet durağına doğru yola çıktık. İçimde biraz önyargılıydım. "Yine mi kebap?" diye düşünerek yol almaya devam ettim. Bir yandan da "Of, şöyle bir yuvarlama olsa da yesek" diye hayal ettim. Tam da dilek günümdeymişim gibi, bir konağın önüne geldik. "Acaba nereye geldik, evde mi misafiriz?" diye düşünürken kapı ziline bastık. Kapıyı güler yüzlü biri açtı ve "Buyurun" dedi. Yanlış yere geldik sanarak şaşırdım ama misafir olarak kabul edildik.
 
Mehmet Kaplan; Lezzetlerin Buluştuğu Yer: Omaç Konakİçeri girdiğimizde tabelaya baktım ve kendimizi Omaç Konak'ta bulduk. Çok sıcak bir karşılama sonucu, eşsiz lezzetlerin dünyasına kavuşmamıza dakikalar kalmıştı. Konağın güzelliği tartışılmazdı. Çay sohbeti derken, ev sahibi Murat Şerbetçi de aramıza katıldı. Bu konağın tarihi hakkında Murat Bey’den dinlemek ayrı bir keyifti.
 
Unutulmaya yüz tutmuş tencere yemeklerini tek tek karşımda görünce büyük bir mutluluk sardı beni. Açıkçası beklemiyordum. Yemek, herkesin anladığı evrensel bir aşk dilidir. Bu lezzetleri tatmak, beni benden alıyordu. Tarihten günümüze sunulmuş bu eşsiz lezzetleri mutlaka denemelisiniz. Zile basıp misafir gibi karşılanmak ayrı bir hoştu. Kültürünü, örf ve adetlerini yaşatmak ve bu kadar ince detaya dikkat etmek çok zordur. Omaç ekibini canı gönülden tebrik ediyorum.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler