Avrasya'nın Şefleri Madalyaya Doymuyor

Avrasya'nın Şefleri Madalyaya Doymuyor

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından bu yıl 16.’sı organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri,...

Avrasya'nın Şefleri Madalyaya Doymuyor 
 
Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından bu yıl 16.’sı organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, Beylikdüzü’nde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı. Gerçekleşen festivalde 70’in üzerinde kategoride yarışan Türk ve dünya şefleri, madalya alabilmek için kıyasıya mücadele ettiler.
 
Avrasya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi Bölümü öğrencileri katıldıkları her organizasyon gibi bu önemli organizasyondan da boş dönmedi. Trabzon ve Avrasya Üniversitesi’ni başarıyla temsil ettiler.  
 
Üniversite Düzeyi Okullar İçin ‘’Öğrenci Aşçı Balık Yarışması’’ kategorisinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 3. sınıf öğrencisi Baran Bodur yarışmayı ikinci olarak tamamlayıp gümüş madalya kazanırken, aynı yarışmanın ‘’Yılın En İyi Üniversitesi Ekip Yarışması’’ kategorisinde de Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 2. sınıf öğrencilerinden İsmail Yeğen, Kardelen Eyüboğlu ve İsmail Mert Çiçekler yarışmayı 3. olarak tamamlayıp bronz madalya kazandılar. 
 
Avrasya Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hikmet Karaçam yarışma hakkında bilgi verdi. Karaçam, ‘’Dünyanın gastronomi alanında önde gelen ülkelerinin federasyonları ve dernekleri ile gerçekleşen organizasyona, bu yıl da geçmiş yıllardaki gibi yoğun ilgi gösterildi. 
 
Türk mutfağının dünya mutfağı ile entegrasyonunda büyük adımlar atılmasını sağlayan festival, dünya lezzetlerini İstanbul’a taşımıştır. Geçmişte yapılan başarılı organizasyonlarla 3 yıl önce Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından “Kıtalar Arası (Continental)” unvanı alan Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, ülkemizin öğrenci ve genç şeflerine uluslararası düzeyde yarışma imkânı sağlamaktadır. 
 
Türkiye’nin en büyük gastronomi yarışması ve festivali olan organizasyon 15 yıldır yapılmaktadır. Bu önemli organizasyonda öğrencilerimize bizi gururlandırdıkları için teşekkür ediyorum’’ dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler