Karacasulu Aşçılık Öğrencileri Gelecek Vaad Ediyor

Karacasulu Aşçılık Öğrencileri Gelecek Vaad Ediyor

Gastronomi ve mutfak sanatları bölümü yeme-içme sektöründe bilinçli, nitelikli yöneticiler yetiştirmeye aday bu amaca..

Karacasulu Aşçılık Öğrencileri Gelecek Vaad Ediyor
Karacasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü öğrencileri, 20-21 Nisan tarihlerinde İzmir’de düzenlenen 1. Urla Gastronomi Festivali'nde 26 okul arasında 4. olarak önemli bir başarıya imza attı. Yarışmanın kahramanları desteklerinden dolayı Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
 
Aşçılık Camiasında Mutfak Sanatları çalısmalarından Karacasu MTAL Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alan Şefi Yasin Arslan, öğrenciler İbrahim Can Özdemir, Halil İbrahim Karaköse, Yağmur Demir, Naime Dibek’ten oluşan yarışma ekibi takım olarak 1. Urla Gastronomi Yarışması'nı 4. olarak tamamladı. Kuzu eti, dana eti, balık eti, pasta, soğuk tatlı, sıcak tatlı olmak üzere 6 kategoride yiyecek hazırlayan öğrenciler yarışmada derece elde etmeyi başardı.
 
Afrodisias Yemek Yarışması Gündeme Geldi
Öğrencilere ekipman desteği ve yarışmaya katılmada araç desteği veren Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal’ı ziyaret eden öğrenciler, başarılarını İnal’la paylaştı.
 

ŞEFLERİN ÖZEL YEMEK TARİFLERİ

Okul Müdürü Ahmet Bomin’in yer aldığı ziyarette öğrencileri kutlayan İnal, “Nerede yarışma olursa biz destek vermeye hazırız. Eğitim ve öğretimin her zaman yanındayız. Ayrıca bu tür yemek yarışmaları için ilçemizin dokusu oldukça uygun. İlerleyen günlerde bizler de böyle bir faaliyet içerisine girebiliriz” dedi.
 
 
Gastronomi Bölümü Nedir?
Gastronomi Bölümünün İş İmkanları
Eğer yemek yapmaktan ve hayal gücünüzü kullanarak yeni şeyler üretmekten hoşlanıyorsanız gastronomi ve mutfak sanatları size göre olabilir. Gastronomi bilgi ve beceriye sahip uluslararası kültürlü, yeniliklere açık, bilinçli yeteneklere sahip şefler yetiştirmektedir. Turizmin gelişmesi ile birlikte yeme-içme, konaklama için eleman arayışı hızlı bir artış göstermiştir.  Gastronomi bölüm içeriğinde uygulamalı dersler bilimsel olarak ele alınır, dili Türkçedir ve eğitim süresi 4 yıldır…
 
Gastronomi ve mutfak sanatları bölümü yeme-içme sektöründe bilinçli, nitelikli yöneticiler yetiştirmeye aday bu amaca ulaşabilmenin ilk adımı gastronomi ve mutfak sanatları bölümünden mezun olmak 4 yıl süren eğitim programımız kapsamında öğrencilerimizin beceri ve yeteneklerle donanımlı yönetici adayları olarak yetişmiş olacaklar. Üniversitelerde son teknoloji ile öğrencilere birçok imkan sunulmaktadır…
 

MUTFAK TARİHİMİZDEN

Gastronomi Bölümü Ve Mutfak Sanatları Mezunlarının  Çalışma Alanları
Özel restoranlarda çalışabilirler.
Yiyecek ve içecek işletmelerinde çalışma imkanı bulabilirler.
Beş yıldızlı otellerde çalışabilir veya kendi işletmelerini açabilirler.
 
 
Aşçılık okullarında ve mutfak akademilerinde eğitmen şef olarak görev yapabilirler.
Medyada televizyon programları yapabilmektedirler.
Yemek fotoğrafçısı yada eleştirmen olarak çalışabilirler.
Aynın zamanda akademik çalışmalarda bulunabilmekte ve eğitici olarak üniversitelerde çalışabilmektedirler.
 
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler