Şef Bilge Erk; Türk Milli Takımına Genç Yeni Aşçılar Seçilecek...

"Kadim Anadolu’nun değerleri ve mutfağı özü korunarak dünyayla buluşmalı." Bu uğurda mücadele eden Türk aşçılar, gıda fuarında gelenekten..

Şef Bilge Erk; Türk Milli Takımına Genç Yeni Aşçılar Seçilecek
 
Antalya, Türkiye'nin dört bir yanından gıda, tohum üreticisi, aşçı, konaklama, ağırlama ve yiyecek ve içecek sektör temsilcilerini ağırlıyor. Türkiye Aşçılar Federasyonu “Yaşasın Anadolu” temasıyla fuardaki yerini aldı.
 
Yerli gıda üretimine dikkat çekilen fuarda, Anadolu mutfağına ve değerlerine korunarak sahip çıkılması gerektiği vurgulandı.
 
"Kadim Anadolu’nun değerleri ve mutfağı özü korunarak dünyayla buluşmalı." Bu uğurda mücadele eden Türk aşçılar, gıda fuarında gelenekten geleceğe eşsiz Anadolu Mutfak kültürünü tutkuyla yeni nesillere aktarmayı hedefliyor.
 
Antalya'da iki önemli fuar 'Hotel-Restoran-Cafe' adı altında birleştirildi. Fuarda, 3 buçuk milyar dolarlık ticaret hacmi hedefleniyor.
 
Türkiye Aşçılar Federasyonu, “Yaşasın Anadolu” temasıyla fuarda yerli gıda üretimine dikkat çekti.  
 
Federasyona bağlı 35 dernek, 1500 konuk şef ve yaklaşık 5000 profesyonel şeflerin katıldığı fuarda, değerlerimize sahip çıkılması gerektiğinin altı çizildi.
 
 
Gastronominin etki alanı dünyada giderek genişliyor. Türk şeflere göre, Anadolu mutfağı da bundan payını almalı. Federasyonun Türk Mutfağı Tanıtım Grubu Sözcüsü Bilge Erk, tüm şefler adına Turizm Bakanlığı’na açık çağrı yaptı.
 
Aynı zamanda Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği ARGE Danışmanı olan Erk, gastronomi dilinde isimlerin korunması konusunda uyarı yaptı.
 
Fuar boyunca aşçılar, kendi bölgelerine ait yöresel lezzetlerini sunacak. Coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımı, sempozyum, seminerler, uygulamalı etkinlikler ve yarışmalar da yapılacak. Ayrıca Türk Milli Takımına genç yeni aşçılar seçilecek...


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler