Türk Mutfak Kültüründen Nefis Kelle Paça Çorbası

Türk Mutfak Kültüründen Nefis Kelle Paça Çorbası

Artık evlerde çok yapılmasada Türk mutfağının ender çorbalar 'ından afiyet olsun. Şef Yılmaz Seçim’e Geleneksel Türk Mutfak Kültürüne vermiş olduğu...

Osmanlı Yemek Kültürü ve Geleneksel Türk mutfağında nefis yemekleri ile bilinen Örnek Türk Şefi, Dr. Öğr. Üyesi şef Yılmaz Seçim’ in kaleminden özel bir tarif olan “Kelle Paça Çorbası Tarifini” Türk Aşçı Haberleri olarak sizler için derledik.
 
Şef Yılmaz Seçim’e Geleneksel Türk Mutfak Kültürüne  vermiş olduğu destek ve ilgili araştırmaları için teşekkür eder, profesyonel kariyerinde ve hayatında başarılar dileriz..
 
Artık evlerde çok yapılmasada Türk mutfağının ender çorbalarından afiyet olsun...
 
Şeflerin Özel Çorba Tariflerinden
Geleneksel Türk Mutfak Kültüründen Nefis Kelle Paça Çorbası
Kelle Paça Çorbası Kullanılacak Malzemeler
 
*     500 gr. kelle, 
*     500 gr. paça,
*     1 çay bardağı sirke, 
*     Yarım limon,
*     Kırmızı pul biber, 
*     1 kepçe un,
*     Tuz.
 
Kelle Paça Çorbası İşlem Basamakları
-Tencereye kelle paçayı koyup haşlayın. Haşladığınız kelle paçayı küçük küpler şeklinde doğrayın.
-Kelle paçayı haşladığınız suyu süzgeçten geçirin. (suyun soğuması gerekiyor). Süzgeçten geçirdiğiniz suyun içerisine doğradığınız kelle paçayı koyun.
 
Kelle Paça Çorbası Sosu için:
-Bir kabın içerisine 1 kepçe un koyup süzgeçten geçirdiğiniz sudan bir miktar döküp kıvama gelinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı kelle paçanın içerisine dökün. Kaynayıncaya kadar karıştırın.
-Kelle paçanın içerisine tuz, kırmızı bul biber, 1 çay bardağı sirke, yarım limon koyun ve altını kapatın
 
Türk Aşçı Haberleri Not; 
Türk aşçı haberleri olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu nefis ve lezzetli Çorba tariflerini denediğinizde yorumlar bölümünde sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacı ile düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler