Muğla Mutfağında Semizotu Kavurması Nasıl Yapılır?

Muğla Mutfağında Semizotu Kavurması Nasıl Yapılır?

Yöresel mutfaklarımızda en iyi sebzeli yemeklerden olan Semizotu Kavurması tarifini “Yeliz Tezcan Bingöl’ün Türk mutfağı yemek arşivi..

Muğla Mutfağında Semizotu Kavurması Nasıl Yapılır? 
"Yeliz Tezcan Bingöl"
 
Muğla mutfağında Semizotu Kavurması nasıl yapılır? Anadolu mutfağının’da vazgeçilmezlerinden olan SemizotuHemen hemen her mutfağımızda kullanılan harika ot yemeklerindendir.  Muğla mutfak kültüründe semizotu yemeklerinden evde Semizotu Kavurması yapabilmek için hangi malzemelere ihtiyaç vardır?
 
Yöresel mutfaklarımızda en iyi sebzeli yemeklerden olan Semizotu Kavurması tarifini “Yeliz Tezcan Bingöl’ün Türk mutfağı yemek arşivinde bulduk ve siz Türk aşçı haberleri takipçilerine özel mutfaklarınıza getirdik.
 
Muğla Mutfağından Semizotu Kavurması Nasıl Yapılır? 
En İyi Muğla Yemeklerinden Semizotu Kavurması İçin Kullanılan Malzemeler
 
*     2 Bağ Semizotu
*     2 Tane Büyük Boy Soğan
*     1 Tane Yeşil Biber
*     1 Tane Kırmızı Biber
*     2 Tane Domates
*     Yarım Çay Bardağı Zeytinyağı
*     2 Yemek Kaşığı Pul Biber
*     4 Diş Sarımsak
*     Tuz
 
En Eski Muğla Lezzetlerinden Semizotu Kavurması Yapılış Tarifi: 
Semizotunu yıkayıp doğruyoruz. Tencereye yağı koyuyoruz. Doğradığımız soğanları koyup biraz kavuruyoruz. Halka şeklinde doğranan biberleri de ekleyip kavuruyoruz.
 
Domatesin kabuklarını soyup küp şeklinde doğruyoruz. Pul biberi ve domatesi ekleyip domatesler eriyinceye kadar pişiriyoruz. 
 
Semizotunu ekleyip tuz ve sarımsağını koyup kavuruyoruz. Çok fazla bişirmeyelim. Yanına yada üzerine yoğurt koyarak servis yapabilirsiniz.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler