Yöresel Diyarbakır Lezzeti

Yöresel Diyarbakır Lezzeti "Perdeli Ciğer Kebabı"

Diyarbakır'ı en güzel şekilde yaşatmak istediklerini belirterek, en iyi sokak lezzetleri ve sakatat yemeklerinden "Biz perde ciğerini yeniden yapmaya..

Yöresel Diyarbakır Lezzeti "Perdeli Ciğer Kebabı"
 
Unutulmuş lezzet perdeli ciğeri gün yüzüne çıkarılıyor Diyarbakırlı işletmeci unutulmuş lezzetler arasına giren 'perde ciğerini' gün yüzüne 
 
Diyarbakırlı işletmeci unutulmuş lezzetler arasına giren 'perde ciğerini' gün yüzüne çıkarmak istiyor.
 
Diyarbakır'da, ciğer kebabının çeşitlerinden ve en iyi kebap tariflerinden perde ciğeri damak tadına düşkün olanlardan yoğun ilgi görüyor. Kentin en önemli yemeklerinden ciğer kebabı, hem yöre insanı hem de kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerce sabah, öğle ve akşam, günün her saati 7'den 70'e herkes tarafından tüketiliyor. 
 
Yöresel Diyarbakır Lezzeti "Perdeli Ciğer Kebabı"
Diyarbakır'da yemek sektöründe işletmecilik yapan Cemil Çelikten, yöresel mutfaklarımızda yeni neslin pek bilmediği ama yıllar önce çok severek tüketilen perde ciğerini gün yüzüne çıkarmak istediklerini ifade etti. 
 
Çelikten, "Diyarbakır'da unutulmuş bir lezzet olan perde ciğeri halka yeniden tanıtmak istedik, uzun yıllardır unutulmuştu. Perde ciğeri Diyarbakır'ımızın kültürünü damak zevkini anlatan bir yemektir. 
 
Yöresel Diyarbakır Lezzeti "Perdeli Ciğer Kebabı"
Onu yeniden gün yüzüne çıkarmak bize gurur veriyor. Diyarbakır'da son birkaç yıldır perdeli ciğeri yaptıktan sonra artık yavaş yavaş diğer işletmelerde yapmaya başladı, bu bizi mutlu ediyor" dedi.
 
"Diyarbakır'ımızı en güzel şekliyle her yönüyle kültürünü yaşatmak istiyoruz"
 
Çelikten, Diyarbakır'ı en güzel şekilde yaşatmak istediklerini belirterek, en iyi sokak lezzetleri ve sakatat yemeklerinden "Biz perde ciğerini yeniden yapmaya başlarken Diyarbakır'ın kültürünü yaşatmak için, bu lezzetin kaybolmaması adına başladık. Şehrimizi en güzel ve her yönüyle tanıtmak istiyoruz. 
 
Yöresel Diyarbakır Lezzeti "Perdeli Ciğer Kebabı"
Bu aralar artık perdeli ciğere talep çok hatta müşterilerimiz gelmeden önce istiyor biz ona göre yapıyoruz ayarlıyoruz çünkü yapımı ciğer kebaba oranla daha zor. Biz bu yemek kültürünün kaybolmamasını ve daha çok kişiye ulaşmasını hedefliyoruz" diye konuştu.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler