Tescilli Balık Çeşitlerimiz

Tescilli Balık Çeşitlerimiz

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Ürünleri coğrafi işaret Tescil Komitesinin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünün başvurusu üzerine tanımla..

Tescilli Balık Çeşitlerimiz Nelerdir?
 
İstavrit, turna, palamut, sarıkuyruk, sardalya, Eğirdir yağ balığı, eğrez ve Karabiga karidesi tescil edildi.
 
Tarım ve Orman Bakanlığı Su Ürünleri coğrafi işaret Tescil Komitesinin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
 
Buna göre, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünün başvurusu üzerine tanımları, morfolojik, biyolojik özellikleri, genetik ve diğer özellikleri belirlenen palamut, sardalya, sarıkuyruk, istavrit, turna, Eğirdir yağ balığı, eğrez ve Karabiga karidesi türlerinin tesciline karar verildi.
 
Bu balık türlerin kullanım amacı, gıda, rekreasyon olarak belirlendi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler