Sirha İstanbul Açıldı

Sirha İstanbul Açıldı

Restoran, otel ve yiyecek-içecek sektör profesyonellerine yönelik, uluslararası bir organizasyon olan ve 20 Kasım’a kadar sürecek olan Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi...

Sirha İstanbul Açıldı...
 
Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde başladı. Bu yılki ana teması sürdürülebilirlik olan en iyi fuar ve festivallerden olan fuarda daha fazla üretmenin değil, daha verimli ve daha doğru üretmenin önemine değinilirken düzenlenecek panellerle sürdürülebilir menüler, profesyonel mutfaklarda sürdürülebilirlik, gastronomi turizmi ve eko gastronomi, tedarik zincirinde şeffaflık ve izlenebilirlik, Türkiye’de dikey tarım ve sürdürülebilir bir ekosistemde dikey tarımın faydaları ve daha birçok konu konuşulacak. Üç gün sürecek fuara büyük ilgi gösterilirken, HoReCa sektöründe yer alan yenilikler de paylaşılacak.
 
Restoran, otel ve yiyecek-içecek sektör profesyonellerine yönelik, uluslararası bir organizasyon olan ve 20 Kasım’a kadar sürecek olan Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde başladı. Türkiye’deki 8’inci yılında sektör profesyonellerini, firmalara vizyon katacak yeniliklerle buluşturuyor.
 
Fuarın ilk günü gerçekleşen paneller kapsamında Cantek Pazarlama Müdürü Burak Özcan Gıda Güvencesi ile Maksimum Kazanç konusunda konuşurken, Profesyonel Mutfaklarda Sürdürülebilirlik ve Eko Gastronomi oturumunda Tohum Ambarı Kurucusu Berker Çiftçi, Doğuş Hospitality and Retail Marka Şefi Vedat Demir ve Six Senses Kocataş Mansions Executive Chef’i Özgür Üstün konuşmacı olarak yer aldı.
 
Sözen Group CEO’su Gökmen Sözen moderatörlüğünde Sürdürülebilir Markalar ve Menülerde Sürdürülebilirlik başlığında iki panel gerçekleşti. Sürdürülebilir Markalar panelinde Şekerci Cafer Erol’dan Hakan Erol, Yanyalı Fehmi Lokantası’ndan Ergin Sönmezler, Karaköy Güllüoğlu’ndan ise Murat Güllü konuşmacı olarak yer aldı. Menülerde Sürdürülebilirlik panelinin konuşmacıları ise Allpoints Restaurant Group Executive Ar-ge Şefi ve Türk mutfağı şeflerinden Rıza Belenkaya, Swissotel Executive Chef’i Soner Kesgin ve Alaf Chef Owner Murat Deniz Temel oldu.
 
İlk günün son panelinde ise İSTAÇ Genel Müdürü M. Aslan Değirmenci Biyometanizasyon tesisi ve İstanbul’a katkılarını anlatırken, Beltur Genel Müdürü Cenk Akın da Beltur’un sürdürülebilirlik ve doğa dostu çalışmalarından bahsetti.
 
Sirha İstanbul Açıldı


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler