Şef Sadık Oflas Kimdir?

Şef Sadık Oflas Kimdir?

Mesleki kariyerimi orada planlamak için Fransız mutfağında emekli olmuş (Bolulu Şeref ettin şefimle tanıştım) aynı zamanda sevgili dayım Bengi ustam iyi bir yöresel lezzet şefidir. Atilla şefim bir bir İtal..

Şef Sadık Oflas Kimdir?
 
Köylü bir ailenin ortanca çocuğuyum doğumum Mardin Nusaybin köyünde olup İlk okulu bitirir bitirmez kutsal bulaşık meslek hayatına başladım.
 
Yokluk sebebi ile bilerek mesleğe başlamadım ve araştırma yapmadan kutsal aşçılık mesleğin de hizmet veren halamın çocukları bir şekilde vesile oldular ve beni mesleğe teşvikleri oldu.
 
Lakın Nusaybin ipek yolu üzerinde kurulu bir şehir ve şoförlerin rağbet Gösterdiği yol boyu tesisler çok yoğun iş hacmi ve yöneticilerin işçi sömürme düşünceleri beni başka illerde iş arayışına sevk eti 1990 yıllar öncesi bodrumun gümüşlük beldesiyle tanıştım.
 
Tabii bir kırsal şehirden ayrıldım ve turizme yeni tanışan başka kırsalla tanıştım. 
  
Tatlı ekşi bir sürü hikâyelerimiz ile anılarım oldu.
 
Mesleki kariyerimi orada planlamak için Fransız mutfağında emekli olmuş (Bolulu Şeref ettin şefimle tanıştım) aynı zamanda sevgili dayım Bengi ustam iyi bir yöresel lezzet şefidir.
 
Sevgili ustam Diyarbakırlı Atilla şefim bir bir İtalyan mutfağında başarıları vardı.
 
Uzun yıllar boyunca kariyer planlamamda yardımcı oldular daha sonra Marmaris turban oteller çeşme altı yunus Antalya belek sun Zeynep su sesi otellerinde yazın sezonlarında çalıştım.
 
Kış mevsimlerinde Türkiye’nin kültür mozaik olan şehirlerin mutfaklarını daha iyi tanımak adına gayret ettim.
 
Uzun yıllardır aşçılık mesleğimde daha nasıl iyi bir gelişime yönelik ve hizmet anlayışı verme çabası içerisindeyim.
 
Bütün aşçılık mesleğime katkı sunan değerli Üstatlarıma ve mesleğimizi omuzlarında taşıyan yürüten emektarlarına şükranlarımı bir borç bilirim.
 
Şimdi;
Mardin Artuklu üniversitesi turizm fakültesi gastronomi bölümünde öğretim görevimi sürdürmekle beraber turizm fakültesinin açtığı gurme restoran şeflik görevimi sürdürmekteyim.
 
Bizimle beraber sektöre yön verecek çok parlak fikirleri olan sevgili öğrencilerimizle beraber yürüyoruz.
 
Şef Sadık OFLAS
Saygı ve Sevgilerimle...


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler