Şanlıurfa lezzetleri Azerbaycan Şuşa'da Tanıtıldı

Şanlıurfa lezzetleri Azerbaycan Şuşa'da Tanıtıldı

8 Mayıs Pazar’a kadar devam edecek olan festivalde, Almanya, Çin, Avusturya, Fransa, Gürcistan, İsrail, İtalya ve başka ülkelerin yanı sıra Türkiye lezzetleri de sunu..

Şanlıurfa lezzetleri Azerbaycan Şuşa'da Tanıtıldı
 
Azerbaycan’da düzenlenen Gastronomi Festivali`nde Şanlıurfa’nın lezzetli yemekleri de yer aldı....
 
Azerbaycan’ın kültür başkenti Şuşa`da Haydar Aliyev Fonu ve Devlet Turizm Ajansı tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Gastronomi Festivali ilgi gördü.
 
8 Mayıs Pazar’a kadar devam edecek olan festivalde, Almanya, Çin, Avusturya, Fransa, Gürcistan, İsrail, İtalya ve başka ülkelerin yanı sıra Türkiye lezzetleri de sunuluyor.
 
Türkiye’yi festivalde, 30 yıla yakın süredir Azerbaycan`da faaliyet gösteren Şanlıurfalı iş adamı Hüseyin Büyükfırat’ın sahip olduğu Büyükfırat restoranlar zinciri temsil ediyor.
 
Büyükfırat`ın açtığı standa yoğun ilgi gösteren davetliler, şeflerin hazırladığı daha çok Urfa mutfağına özel eşsiz lezzetleri tadarak usta ellerden çıkan yemeklerin tariflerini öğrenme imkanı da buldu.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler