Somer Sivrioğlu: İyi Bir Aşçı Değilim İyi Bir Şefim...

Somer Sivrioğlu: İyi Bir Aşçı Değilim İyi Bir Şefim...

Annem bu işi biliyor, ben öğrenerek aşçılık eğitimleriyle kendimi geliştirdim. İyi bir aşçı değilim, ama iyi bir şef olduğumu söylüyorum! İşimde Başarılıysam Eski Eşimin..

Somer Sivrioğlu: İyi Bir Aşçı Değilim İyi Bir Şefim
 
Yapımcılığını BBO Yapım Şafak Bakkalbaşıoğlu ve Mahperi Altun Uçar'ın üstlendiği NTV ekranlarında yayınlanan Empati Programı'nda Ahmet Mümtaz Taylan, konuklarına yaşanmış, haberlere konu olmuş insan hikayelerini anlatıyor ve "sen olsan ne yapardın" diye soruyor.
 
Empati'nin yeni bölümünde Ahmet Mümtaz Taylan, ünlü yemek şefi Somer Sivrioğlu'nu konuk etti. Sivrioğlu, yaşanmış insan hikayeleriyle Empati kurarken, kendi hayatına dair de cümleler kurdu. İşte Empati'de öne çıkanlar:
 
Yemek Pişirmede Yetenekli Değilim! İyi Bir Aşçı Değilim, İyi Bir Şefim!
 
Kendimi yemek pişirme konusunda yetenekli görmüyorum! Ben o formasyondan gelmedim, işletmeci ailenin çocuğuydum, işletmesini biliyorum. Annem bu işi biliyor, ben öğrenerek aşçılık eğitimleriyle kendimi geliştirdim. İyi bir aşçı değilim, ama iyi bir şef olduğumu söylüyorum!
 
Aşık Olunca, Okuldan Atılma Aşamasına Geldim
 
Çok başarılı okula başladım, 15 yaşında bir kıza aşık olunca, başarının hiçbir faydası yok deyip, boşladım. Kızın umrunda değil benim aldığım notlar, okulun en serserisi ile birlikte oluyor. Adam iyi basket oynuyor, ona ne matematikten ne aldığından... 
 
O boşluğun arasında kültür edebiyat öğretmenim Gaye Barlas, beni herkesin bıraktığı yerde tuttu. Okuldan atılmak üzereydim. Beni edebiyata çekti, tiyatroya başlattı...  
 
İşimde Başarılıysam Eski Eşimin Katkısı Büyük. Hiç Yemek Yapamazdı Aç Kalırdık!
 
İşimde başarılı olduysam eski eşimin katkısı var. hiç yemek yapamazdı, aç kalırdık. Tek eksiği odur, müthiş bir anne ve müthiş bir yoldaştır.
 
Televizyon Şöhreti Sabun Köpüğü
 
Televizyon şöhreti sabun köpüğü bir şey, gelip geçici. Bugün program bitse, restoranıma döneceğim, diziye mi gideceğim? 
 
Dükkanda duramıyorsun, yanlışları görüyorsun düzeltemiyorsun, aşçılık mesleğime yeterli zamanı ayıramıyorum. Jim Carrey demiş 'herkes 15 dakikalığına meşhur olsa da ne kadar anlamsız olduğunu görse' diye. Olsunlar da görsünler. İşini yapıp şöhret olmak güzel, kalmaya çalışmak kötü. 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler