Gastronomi Öğrencilerinden Tok Tutan Ve Besleyici Ürünler

Gastronomi Öğrencilerinden Tok Tutan Ve Besleyici Ürünler

Eğitmen şefler Erinç Mert Çelik ve Aypar Satı’nın yönlendirme siyle çalışmalarını tamamlayan gençler; ürünleri hazırlarken ekşi maya, fındık, kuru üzüm, zeytin yağı ve pekmez gibi malze..

 
Gastronomi Öğrencilerinden Tok Tutan Ve Besleyici Ürünler....
 
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’ndeki 25 öğrencinin hazırladığı raf ömrü uzun, tok tutan ve besleyici değeri yüksek gıdalar depremden en çok etkilenen şehirlerden biri olan Hatay’a gönderilmek üzere yola çıktı.
 
Gastronomi Öğrencilerinden Tok Tutan Ve Besleyici Ürünler....Türk aşçı haberleri olarak gastronomi haberlerinde edinmiş olduğumuz bilgilere göre;
 
İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde sömestr tatili olmasına rağmen üniversiteye gelerek mutfağı açan gastronomi ve mutfak sanatları bölümü öğrencileri yaptığı ekşi mayalı, çavdarlı, nohut unlu ve yulaf ezmeli gıda ürünleri, paketlenip kolilenerek depremzedelere ulaştırılmak amacıyla yola çıktı.
 
Eğitmen şefler Erinç Mert Çelik ve Aypar Satı’nın yönlendirmesiyle çalışmalarını tamamlayan gençler; ürünleri hazırlarken ekşi maya, fındık, kuru üzüm, zeytinyağı ve pekmez gibi malzemeler kullandı. 
 
İEÜ Uygulamalı Yönetim Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nazan Turhan, Türkiye’ye yasa boğan deprem felaketinin acısını ilk günkü gibi hissettiklerini belirtti. 
 
Gastronomi Öğrencilerinden Tok Tutan Ve Besleyici Ürünler
Elinden geldiği kadar herkesin, az ya da çok demeden depremden etkilenen vatandaşlara yardım etmesi gerektiğini ifade eden Turhan, öğrencilerin de bu amaçla mutfağa girdiğini söyledi.
 
Ulaşım Ve Muhafaza Koşullarını Dikkate Aldık...
 
Prof. Dr. Turhan, “Ulaştırma sürecinde geçecek zamanı ve deprem bölgesindeki muhafaza koşullarını da göz önünde bulundurarak ürünleri yaptık.
 
Gastronomi Öğrencilerinden Tok Tutan Ve Besleyici Ürünler
Klasik beyaz un ve şeker kullanarak kalorisi yüksek ancak raf ömrü ve besleyici değeri düşük ürünleri hazırlamaktan kaçındık. Bunlar yerine; ekşi maya, çavdar unu, nohut unu, yulaf ezmesi, fındık, kuru üzüm, zeytinyağı, pekmez kullandık. 
 
Ürünlerin, bu soğuk kış günlerinde, tüketenleri ısıtan ve uzun süre tok tutma kapasitesine sahip, enerji veren nitelikte olmalarına özen gösterdik. Gluten intoleransı nedeniyle beslenme zorluğu yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçları da dikkate aldık ve bazı ürünlerimizi özel bir reçeteyle hazırladık” dedi.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler