Palamut Kızartma Tarifi

Palamut Kızartma Tarifi

Palamut Kızartma nasıl yapılır? En sevilen balık yemeklerinden Palamut Kızartma yapmak için hangi malzemeler gereklidir? n meşhur balık çeşitlerinden Palamut Kızartma tarifini ev mutfakalarınıza getirdik..

 
Palamut Kızartma Nasıl Yapılır?
 
Palamut Kızartma nasıl yapılır? En sevilen balık yemeklerinden Palamut Kızartma yapmak için hangi malzemeler gereklidir? 
 
Türk aşçı haberleri olarak En meşhur balık çeşitlerinden Palamut Kızartma tarifini ev mutfakalarınıza getirdik..
 
Fırında palamut kızartma tarifi olarak da bilinse de pişirme tekniklerinde tavada yapılarak elde edilecek bir lezzettir. Daha kısa sürede kızartma olarak hazır olmasını isteyenler için uygundur.
 
Fırında palamut kızartma püf noktaları gibi ayrıntılar da içermez. Bu yüzden çok rahat bir şekilde yapılabilmektedir.
 
En Meşhur Balık Çeşitlerinden Palamut Kızartma Nasıl Yapılır?
En Sağlıklı Balıklardan Palamut Kızartma İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?
 
*   3-4 Tane Palamut,
*   Mısır Unu,
*   Un,
*   Tuz,
*   Sıvı Yağ.
 
Palamut Kızartma Yapılış Tarifi;
 
Un ile mısır ununu karıştırın. İçerisine tuz da ekleyerek iyice harmanlayın. Daha sonra temizlenmiş palamutları bu una iyice bulayın. 
 
Bulanmış balıkları iyice kızartmış yağ üzerine dizin. Dizilen bu balıkların bir tarafı piştikten sonra ters çevirin ve diğer tarafını da kızarana kadar bekletin. Afiyet olsun!


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler