İtalyan Şeflerden İskenderun 'da Ramazan Yemekleri

İtalyan Şeflerden İskenderun 'da Ramazan Yemekleri

İtalya'nın Napoli şehrinden ayrılarak 21 Şubat'ta İskenderun 'a demirleyen gemide, depremler 'den etkilenen 700'den fazla depremzede ağırlanıyor. 350 odalı gemi..

 
Deprem nedeniyle gönüllü olarak gelen İtalyan şefler, İskenderun Limanı'ndaki MSC gemisinde 700 depremzedeye iftar yemeği pişiriyor.
 
Türk aşçı haberleri ve güncel mutfak haberleri olarak deprem haberlerinde kaynağından edinmiş olduğumuz bilgilere göre;
 
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afetzedelerin ağırlanması amacıyla Hatay'ın İskenderun ilçesine getirilen MSC AURELIA gemisindeki İtalyan şefler, depremzedeler için yemek hazırlıyor. 
 
İtalya'nın Napoli şehrinden ayrılarak 21 Şubat'ta İskenderun'a demirleyen gemide, depremlerden etkilenen 700'den fazla depremzede ağırlanıyor. 350 odalı gemide, tüm ihtiyaçları AFAD, Kızılay ile gemi personeli tarafından sağlanan depremzedeler, iftar sofrasında İtalyan şeflerin yaptığı yemekleri yiyor. 
 
İtalyan şeflerin ülkelerine özgü lezzetlerin yanı sıra Türk mutfağına uygun hazırladıkları yemekler, gemideki afetzedelerin yanı sıra karaya da çıkarılarak İskenderun ilçesi ve bazı beldelerdeki iftar çadırlarında vatandaşa ikram ediliyor.
 
İtalyan Şeflerden İskenderun'da Ramazan Yemekleri
Şeflerden Antonio Guarino (52), afet bölgesine gönderilen gemiye gönüllü olarak katıldığını, depremzedeler yararına çalışmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Guarino, "Türk mutfağı, İtalyan mutfağına göre biraz daha baharatlı ama konuklarımız İtalyan yemeklerini beğenerek tüketiyor" dedi. 
 
Şef asistanı Giuseppe Ferraro (21) ise gemideki depremzedeleri eğlendirmek için bazı etkinlikler düzenlendiğini, bu etkinliklerde görev almanın bile kendini sevindirdiğini belirtti.
 
MSC Mersin Bölge Müdürü Uğur Tosuner ise gemideki başarılı şefler ve aşçılar tarafından yapılan yemekleri depremzedelerin beğendiğini ve İskenderun'un farklı beldelerinde belirli zamanlarda iftar programı düzenleyeceklerini kaydetti.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler