Sorgum Sudan Otu Nedir?

Sorgum Sudan Otu Nedir?

Sorgum Sudan Otu nereden geldi? Sorgum Sudan Otu nerelerde kullanılır? Sorgum Sudan Otu hangi besinleri içerir? Bitki başına üretilen tohum sayısı 8 ile 1000 arasında değişmek 'tedir ve tohumları buğday..

 
Sorgum Sudan Otu Nedir? Sorgum Sudan Otu nereden geldi? Sorgum Sudan Otu nerelerde kullanılır? Sorgum Sudan Otu hangi besinleri içerir? 
 
Sudan otu olarak da bilinen sorgum, Afrika’ya özgü bir darı veya tahıl bitkisidir ve bugün Afrika diyetlerinin büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Gıda, yem, saman ve süpürge gibi farklı kullanımları vardır. Kuraklığa ve sıcağa dayanıklıdır.
 
Bitki başına üretilen tohum sayısı 8 ile 1000 arasında değişmektedir ve tohumları buğdayınkinden daha küçüktür. Bu tahıl, birçok mineral ve vitamin açısından zengindir ve Sorgum Sudan Otu ilave bonus ve en önemli özelliği glütensiz olmasıdır. Tahılları yulaf lapasında kullanmak bağışıklık sistemimizde çölyak hastalığı olan kişiler için iyi bir seçenektir.
 
Sorgum taneleri çeşitli şekillerde kullanılır; 
 
yemeklik yağ yapmak için kullanılabilirler ve alkolün işlenmesine yardımcı olurlar. Aynı zamanda dünyanın en iyi beş ürünü arasındadır. Sudan otu da etanol üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tohumculuk, canlı hayvancılık, gıda pazarı ve hububat pazarı gibi birçok pazara hitap etmektedir. Sorgum için en büyük pazar hayvancılık endüstrisidir.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler