• Restoran İşletmeciliği Ve Mutfak Kültürü Programı

  Restoran İşletmeciliği Ve Mutfak Kültürü Programı

 • Restoran İşletmeciliği Ve Mutfak Kültürü Programı

  Restoran İşletmeciliği Ve Mutfak Kültürü Programı

 • Restoran İşletmeciliği Ve Mutfak Kültürü Programı

  Restoran İşletmeciliği Ve Mutfak Kültürü Programı

 • Restoran İşletmeciliği Ve Mutfak Kültürü Programı

  Restoran İşletmeciliği Ve Mutfak Kültürü Programı

Restoran İşletmeciliği Ve Mutfak Kültürü Programı

Temel Pişirme Teknikleri, Mizanplas ve Ön Hazırlıklar, Temel Mutfak Teknikleri (Kesme, Parçalama), Temel Mutfak Teknikleri (Pişirmeler), Temel Mutfak Teknikleri, Tabak Sun..

Restoran İşletmeciliği Ve Mutfak Kültürü Programı
 
Türkiye’nin gastronomi alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu Mutfak Dostları Derneği ile ilk online Türk Üniversitesi Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi işbirliğinde hayata geçirilen Gastronomi ve Mutfak Kültürü Sertifika Programları’nın ikincisi olan “Restaurant İşletmeciliği ve Mutfak Kültürü Sertifika Programı” Ocak ayında başlıyor. 
 
İçeriği Mutfak Dostları Derneği tarafından hazırlanan online programların ilki olan Temel Restaurant İşletmeciliği Sertifika Programı, Nisan-Haziran 2021 döneminde 30 saatlik bir müfredat ile gerçekleştirilmişti. 22 Ocak 2022’de başlayacak olan “Restaurant İşletmeciliği ve Mutfak Kültürü Sertifika Programı” ise genişletilen içeriği ile toplam 68 saatlik bir eğitim programı olarak kurgulandı. Daha önce olduğu gibi, sertifika programı kapsamında alanının en önde gelen uzmanları ve kanaat önderleri eğitmen olarak yer alıyor.  
 
Restaurant İşletmeciliği ve Mutfak Kültürü Sertifika Programı, mutfak ve mutfak kültürü derslerinin yanı sıra videolu mutfak eğitimleri ve sektör duayenlerinin başarı hikayelerini paylaşacakları seminerlerden oluşuyor.
 
22 Ocak 2022’de başlayacak olan Restaurant İşletmeciliği ve Mutfak Kültürü Sertifika Programı kayıtları başladı. 
 
Yiyecek içecek sektöründe işletmeci olarak çalışan veya çalışmak isteyen, cafe, restoran yatırımı yapmayı düşünen kişilere profesyonel beceriler kazandırmaya yönelik olarak tasarlanan online programın süresi toplam 17 hafta. Restaurant İşletmeciliği ve Mutfak Kültürü Sertifika Programı’nda; Deniz Temel, Dilara Koçak, Ebru Baybara Demir, Yunus Emre Akkor gibi alanının önde gelen isimleri eğitmen olarak yer alıyor.
 
Program’da; Yer Seçimi ve Konsept, Fizibilite, İnsan Kaynakları, Restoran Menülerinin Oluşturulması İletişim ve Pazarlama, Dünya Gastronomisine Genel Bakış, Anadolu’nun Gastronomi Haritası, Topraktan Tabağa Çevre Dostu Yaklaşımlar, Mizanplas ve Temel Mutfak Teknikleri gibi dersler olacak.
 
Türk aşçı haberleri olarak 2022 Dünya Gastronomi Trendlerinde çalışmanın tamamını incelediğimizde Türkiye gastronomi haberlerinde de yer alan  Dünyada Türk Mutfağı , pişirme teknikleriYemek Menüsünün Önemi ve en iyi restoranlar hakkında gerekli alt yapının oluşturulması amacı ile Türk gastronomisinde ihtiyaç duyulan faydalı çalışmada ;
 
Restaurant İşletmeciliği ve Mutfak Kültürü Sertifika Programı, teorik ve mutfak eğitimlerinin yanı sıra, sektör duayenlerinin kendi başarı hikayelerini paylaştıkları özel seminerlerle de öne çıkıyor.
 
Söz konusu seminerler kapsamında  öğrenciler; Günaydın Restoranları Kurucusu Cüneyt Asan, Öztiryakiler Endüstriyel Mutfak Murahhas Üyesi Tahsin Öztiryaki, Karaköy Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Güllü, Koçulu Peynircilik Yönetim Kurulu Başkanı ve Eko Müze Zavot’un kurucusu İlhan Koçulu, Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis ve Caffe Vergnano Kurucu Ortağı Ülkü Kahraman’ın uzun yıllara dayanan sektör tecrübelerinden ve liderlik vizyonlarından faydalanma şansı yakalayacaklar.
 
STK- üniversite işbirliğinin en güzel örneklerinden birini ortaya koyduklarını söyleyen Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç “Dernek olarak amacımız her zaman sıradanlıktan uzak, kalıcı fayda sağlayan ve değer yaratan projelere imza atmak. Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi iş birliğinde hayata geçirdiğimiz Gastronomi ve Mutfak Kültürü Sertifika Programları’nın ilki büyük ilgi ile karşılandı ve başarı ile tamamlandı.  Eğitim programının ikinci aşamasını başlatıyor olmanın heyecanını yaşıyoruz.
 
Derneğimiz çatısı altındaki gastronomi alanının kıymetli uzmanları tarafından oluşturulan eğitim programının ülkemizdeki gastronomi eğitimi çıtasının yükselmesine önemli katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum.” dedi.
 
Dijital dönüşüm çağının etkin bir aktörü olduklarını belirten Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Vekili Ali Eşkinat ise “Günümüzde mekandan bağımsız eğitimin ne denli büyük bir ihtiyaç olduğu tartışmasız bir gerçek.
 
Özellikle profesyonel hayatın içinde bulunanlar için zaman yönetimi çok kıymetli. Restaurant İşletmeciliği ve Mutfak Kültürü Sertifika Programı ile yeme içme alanında profesyonel yetilerini geliştirmek isteyen kişilere, zamanı en verimli şekilde kullanmalarına da imkan tanıyarak çok iddialı bir eğitim içeriği sunuyoruz.
 
Mutfak Dostları Derneği işbirliğinde hayata geçirdiğimiz sertifika programı teorik ve mutfak eğitimleri ile sınırlı değil. Katılımcılar, duayen isimlerin hayatın tam içinden tecrübelerini birebir dinleme imkanına da sahip oluyorlar.” dedi.
 
Restaurant İşletmeciliği ve Mutfak Kültürü Sertifika Programı başvuruları, Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi web sitesi üzerinden kabul edilecek.
 
Restaurant İşletmeciliği ve Mutfak Kültürü Sertifika Programı 
Ocak – Mayıs 2022
 
Teorik Dersler
 
*   Yer seçimi ve konsept                          
*   Fizibilite                                                         
*   Proje Dekorasyon                                
*   Hukuki İşlemler                       
*   Kurumsal Kimlik, Markalaşma   
*   İnsan Kaynakları                                              
*   Mönünün Oluşturulması                     
*   Mutfak Projesi ve Ekipman Seçimi                    
*   POS ve Mali Takip - Muhasebe Sistemi Kurulumu                            
*   Şubeleşme, Bayilik, Lojistik, Operasyon El Kitabı 
*   Maliyetler ve Fiyatlandırma                             
*   Mutfak Hijyeni & Kişisel Güvenlik                     
*   Belli Başlı Mutfak Aileleri ve Trendler  
*   Bar Organizasyonu, İçecek Hizmetleri  
*   İletişim ve Pazarlama
*   Dijital İletişim Pazarlama                                 
*   Satın Alma, Depolama 
*   Bakım, Onarım, Yenileme                                
*   Servis gereçleri (salon-servis kısmı)   
              
Dünya Gastronomisine Genel Bakış, Gastronomi Kriterleri: 
 
*   Türk Gastronomi Tarihi                                   
*   Anadolu’nun Gastronomi Haritamız        
*   İklim Dostu Sağlıklı Mutfak                              
*   Topraktan Tabağa Çevre Dostu Yaklaşımlar      
 
Başarı Hikayeleri
 
*   Cüneyt Asan 
*   İlhan Koçulu
*   Mehmet Reis 
*   Nadir Güllü
*   Tahsin Öztiryaki 
*   Ülkü Kahraman
*   Mutfak Eğitimleri (Video)
 
*   Mutfağı Yerleştirme, Akış Planı, Ekipman                    
*   Temel Pişirme Teknikleri                                                        
*   Mizanplas ve Ön Hazırlıklar                                        
*   Temel Mutfak Teknikleri (Kesme, Parçalama)              
*   Temel Mutfak Teknikleri (Pişirmeler)                          
*   Temel Mutfak Teknikleri (Tabak Sunumları) & ARGE    
*   Saklama Teknikleri ve Zayi Yönetimi                            
*   Ana Malzemeler (Et, Deniz, Sebze, Kumanya Erzak) 
*   Temel ve Özel Soslar ve Lezzetlendiriciler    


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


 • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Foto Galeri Haberleri