Helal Turizm'de Filipinler'in Hedefi Müslüman Turistler

Helal Turizm'de Filipinler'in Hedefi Müslüman Turistler

Filipinler’in turizm endüstrisi, ülkenin gayri safi yurt içi hasılasının %13’ünü oluşturuyor. Beyaz kumlu plajları, dalış noktaları ve zengin kültürel mirasıyla ünlü olan Filipin..

 
Türk Aşçı Haberleri olarak, Filipinler'in turizm sektöründe attığı yenilikçi adımları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Filipinler, turizmin ülke ekonomisinin önemli bir parçası olduğu bir destinasyon olarak, helal turizme yönelerek Müslüman turistlerin ilgisini çekmeyi hedefliyor.
 
Turizm Sektörünün Ekonomiye Katkısı
Türkiye turizm haberlerinde de yer alan bilgilere göre, Filipinler’in turizm endüstrisi, ülkenin gayri safi yurt içi hasılasının %13’ünü oluşturuyor. Beyaz kumlu plajları, dalış noktaları ve zengin kültürel mirasıyla ünlü olan Filipin takımadaları, 2019 yılında ülkenin GSYİH’sına yaklaşık 44 milyar dolar katkıda bulundu.
 
Müslüman Turistlere Yönelik Yeni Stratejiler
Filipinler Turizm Müsteşarı Mayra Paz Ebubekr, ülkenin sadece Orta Doğu'dan değil, aynı zamanda Brunei, Endonezya ve Malezya gibi komşu ülkelerden de daha fazla Müslüman turist çekmeyi planladığını açıkladı. Ebubekr, Filipinler'deki restoran sahiplerini helal yemekler sunmaya teşvik ettiklerini belirtti.
 
Helal Sektörün Gelişimi
Filipinler, 2028 yılına kadar helal sertifikalı ürün ve hizmet sayısını iki katına çıkarmayı ve yerli helal gıda sektörünü geliştirmeyi hedefliyor. Bu girişimler, ülkenin turizm sektörüne olan katkısını artırmayı amaçlıyor. Özellikle Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Fars Körfezi ülkelerinden gelen turist sayısında %10 artış kaydedildi.
 
Müslüman Dostu Turizmde Başarılar
Filipinler, geçtiğimiz yıl Singapur’da düzenlenen Helal Seyahat Dünya Zirvesi’nde Yılın En İyi Yükselen Müslüman Dostu Destinasyonu ödülünü kazandı. Bu ödül, ülkenin Müslüman turist pazarına olan ilgisinin bir göstergesi oldu ve bu pazarı turizm sektörünün önceliği haline getirdi.
 
Helal Ekonomi Vizyonu
Filipin Ticaret ve Sanayi Bakanı Alfredo Pascual, “Helal ekonomi geleceğin endüstrisidir ve biz de o geleceğin parçası olmak istiyoruz” dedi. Pascual, Filipinler'den gelen helal ürünlerin yabancı ülkelerdeki süpermarket raflarında yer almasını hedeflediklerini belirtti.
 
Müslüman Nüfus ve Ekonomik Potansiyel
Filipinler Ulusal Müslüman Komisyonu’na göre, ülkede yaşayan 12 milyon Müslüman ile Filipinler, Endonezya ve Malezya’dan sonra Güneydoğu Asya’nın üçüncü büyük Müslüman nüfusuna sahip ülkesi konumunda. Bu büyük Müslüman nüfus, Filipinler’in helal ekonomi ve turizm alanında daha da gelişmesi için büyük bir potansiyel taşıyor.
 
Türk Aşçı Haberleri olarak, Filipinler'in bu yenilikçi yaklaşımını ve Müslüman turistlere yönelik stratejik planlarını yakından izliyor ve sizlerle paylaşıyoruz. Helal turizmin gelişimi, Filipinler’in ekonomik büyümesine katkı sağlamaya devam edecek.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler