Gastronomi’ye Gönül Verenler Buluştu

Gastronomi’ye Gönül Verenler Buluştu

Kuruluşu henüz bir yılı yeni doldurmasına rağmen, Gastronomi Turizmi alanındaki sivil örgütlenme açığını kısa sürede kapatmasının yanı sıra, alanında..

Gastronomi’ye Gönül Verenler Buluştu
Kuruluşu henüz bir yılı yeni doldurmasına rağmen, Gastronomi Turizmi alanındaki sivil örgütlenme açığını kısa sürede kapatmasının yanı sıra, alanında hemen her gün yaptığı ulusal ve uluslararası çalışma ile bir dernekten çok daha fazlasını başaran Gastronomi Turizmi Derneği, “Gastronomiye Gönül Verenler Gecesi”nde gastronomi ve Gurme turizmi duayenlerini bir araya getirdi.
 
Gastronomi Turizmi Gelişiyor
Turizm Eski Bakanı Bülent Akarcalı’nın Baltalimanın’daki köşkünde 16 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen geceye Kongre Turizmi Uzmanı Volkan Ataman, İnoksan Mutfak Sahibi Vehbi Varlık, Belediyeler Birliği Genel Başkanı Mehmet Duman, Duayen Baklavacı Karaköy Güllüoğlu Sahibi Nadir Güllü, Peynirleri ile dünyaca ünlü Kars Kaşarı’nı Dünya Markası yapan İlhan Koçulu, Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Yalçın Manav, Güler Osmanlı Mutfağı CEO’su ve Şerbet Profesörü Ali Güler, Et Profesörü Cüneyt Asan, Den Den Yatçılık firma sahibi Tamer Köseoğlu, Türsab Asya BYK Başkanı Ali Bilir, Turizm eski İl Müdürü ve İstanbul Kültür Elçileri Derneği Başkanı Nedret Apaydın, sanatçılar Nil Ünal, Müge Boz;
 
Tures Anadolu Yakası Başkanı Mehmet Temel, Shopingfest Genel Müdürü Hicran Özbük, Feriye Şefi Aydın Demir, Portex Sahibi Lütfi Sapmaz, Qubbe ve Lifepark Sahibi Erdem İpekçi, Haliç Üniversitesi Temsilcisi Nur Undey, Diversey CEO Gökhan Özdöl, Vino Desera ve Deik Nepal İş Konseyi Başkanı Çiğdem Penn, Uluslararası Mutfak Sanatçıları ve Gurmeler Birliği Türkiye Masası Yönetim Kurulu Onursal Üyesi ve Dünya Yöresel Lezzetleri Tanıtma Platformu Başkanvekili Boğaç Yüzgül, Dünya Yöresel Lezzetleri Tanıtma Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Birol Önderin, Tüm Lezzet Gönüllüleri Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Engin Bayram’ın da aralarında yer aldığı çok sayıda seçkin şef, gurme, gastronomi uzmanı ve turizmci katıldı.
 
Gaziantep Mutfağı Katılımcıların Beğenisine Sunuldu
Kayla Mutfak Sanatları şef ve öğrencilerinin hazırladığı ve her biri birbirinden lezzetli Gaziantep Mutfağı’na ait onlarca yiyeceğin katılımcıların beğenisine sunulduğu gecede birçok gastronomi uzmanına ödül mahiyetinde plaketler de takdim edildi. Gece, DEN DEN Yatçılık’a ait lüks bir yatta düzenlenen boğaz turu ile devam etti.
 
Gastronomi Turizmi; yerli ve yabancı turistlerin gastronomik ürünleri tatması, yeni deneyimler elde etmesi ve bu deneyimi yaşarken konaklama, transfer gibi turizm faaliyetlerini kullanıyor olması sonucu yapılan turizm anlamına geliyor ve Gastronomi Turizmi Derneği, bu alanda Türkiye’de ilk ve tek olarak yaşanan büyük bir boşluğu dolduruyor.
 
Ülkemize özellikle “Anadolu Mutfağı” ve “Osmanlı Mutfağı”nı deneyimlemek isteyen yerli ve yabancı turistlerin tanıtım misyonunda Gastronomi Turizmi Derneği’ne önemli bir görev üstlenerek büyük takdir toplamaktadır


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler