Portakallı Lezzetler Yarışması Sona Erdi

Portakallı Lezzetler Yarışması Sona Erdi

Beyhan Demirtaş’ın da jüri üyeliği yaptığı yarışmada ‘sıcak yemekler’ kategorisinde Mehmet Şahin Olgun, soğuk yemekler..

Portakallı Lezzetler Yarışması Sona Erdi
Taşpakon'a bağlı Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu üyesi Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği destekleri ile Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Adana Portakal Çiçeği Karnavalı bünyesinde düzenlenen "Portakal Çiçeği Yemek Yarışması" sona erdi.
 
‘Nisan’da Adana’da 7’nci Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’ kapsamında, kentteki restoranda, ‘Portakallı Lezzetler Yarışması’ düzenlendi. Kentin en önemli ürünlerinden narenciyenin, Adana’nın sevilen lezzetleriyle buluşturulmasının amaçlandığı ve bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Portakallı Lezzetler Yarışması’nda, beş farklı kategoride hazırlanan onlarca yemekler yarıştırıldı.
 
KEBAB TARİFLERİBeyhan Demirtaş’ın da jüri üyeliği yaptığı yarışmada ‘sıcak yemekler’ kategorisinde Mehmet Şahin Olgun, ‘soğuk yemekler’ kategorisinde Şükran İmral, ‘pasta’ kategorisinde Vedat Sevgi, ‘tatlı’ kategorisinde Yusuf Sezer Yüksel ve ‘içecek’ kategorisinde Yusuf Ekin Dönergüneş birinci oldu.


 
Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği üyelerinden 4 down sendromlu çocuk ve anneleri, hazırladıkları lezzetlerle yarışmaya katılırken, etkinlikte dernek üyeleri, dans gösterisi de gerçekleştirdi.

 Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Tayyar Zaimoğlu, Komisyon Başkanlığı yaptığı yarışmada, kentin en önemli tarım ürünlerinden narenciyeyi Portakal Çiçeği Karnavalı’nda farklı lezzetlerle buluşturmayı amaçladıklarını söyledi. 
 
Park Zirve’de gerçekleşen etkinliğe Vali Mahmut Demirtaş ve Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeydan Karalar, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, karnavalın fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
 
Kentin en önemli tarım ürünlerinden olan narenciyeyi Adana’nın sevilen lezzetleriyle buluşturmanın amaçlandığı ve bu yıl 2.si düzenlenen ‘Portakallı Lezzetler Yarışması’nda 5 farklı kategoride hazırlanan onlarca lezzet yarıştı.
 
OSMANLI SARAY MUTFAĞIHanımefendi Beyhan Demirtaş’ın da jüri üyeliği yaptığı yarışmada;
sıcak yemekler kategorisinde Mehmet Şahin Olgun, soğuk yemekler kategorisinde Şükran İmral, pasta kategorisinde Vedat Sevgi, tatlı kategorisinde Yusuf Sezer Yüksel ve içecek kategorisinde Yusuf Ekin Dönergüneş birinci oldu.
 
Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği üyelerinden 4 down sendromlu çocuk ve anneleri hazırladıkları lezzetlerle yarışmaya katılırken etkinlikte dernek üyeleri tarafından hazırlanan bir dans gösterisi de gerçekleştirildi.
 
Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Tayyar Zaimoğlu Komisyon Başkanlığı yaptığı yarışmada; kentin en önemli tarım ürünlerinden olan narenciyeyi Portakal Çiçeği Karnavalında lezzetlerle buluşturmayı amaçladıklarını  belirtti.
 
TAVUK YEMEKLERİLezzetlerin sergilendiği stantları gezerek ürünler hakkında bilgi alan Vali Mahmut Demirtaş;
etkinliğin Portakal Çiçeği Karnavalına farklı bir güzellik kattığını ve Adana mutfağını, Adana kültürünü tanıtması bakımından önemli olduğunu belirterek Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Tayyar Zaimoğlu’na ve yarışmanın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler