En iyi Kuvvet Macunları

En iyi Kuvvet Macunları

​En iyi Osmanlı Kuvvet Macunları nasıl yapılır? Osmanlı Kuvvet Macunları yaparken nelere dikkat edilir? Osmanlı Kuvvet Macunları çeşitlerinde en önemli püf noktaları nelerdir?

En iyi Osmanlı Kuvvet Macunları nasıl yapılır? En iyi Macunları yaparken nelere dikkat edilir? Osmanlı Kuvvet Macunu çeşitlerinde en önemli püf noktaları nelerdir? Türk mutfağında en iyi Osmanlı Kuvvet Macunları hangileridir? Evinizde Osmanlı Kuvvet Macunları yapmak istermisiniz? En iyi Osmanlı Kuvvet Macunları nasıl yapılır?
 
Daha Fazla En İyi Macun Tarifleri İçin Linki Tıklayarak OSMANLI KUVVET MACUNLARI Kategorimizi Ziyaret Ediniz…
 
En iyi Kuvvet Macunları 
Osmanlı ve Türk mutfağında, Osmanlı saray mutfağında kuvvet macunları şifa ve sağlık çok önemliydi.  Günün ileri gelen Osmanlı hekimleri tarafından yapılan macunlar sağlık ve yaşam için şifa niyeti ile ilgililere verilirdi.
 
Akşemseddîn Macunu Tarifi
İstanbul’un mânevi fâtihi, Fatih Sultan Mehmed Hân’ın hocası Akşemseddîn Hazretleri, tıbba karşı meraklı bir kimseydi. Asıl adı, Şeyh Muhammed bin Hamza’dır. İstanbul’un kuşatılması esnasında, Göynük-Torbalı’da ikamet ederken, Fatih Sultan Mehmed Hân tarafından askerlerin maneviyatını kuvvetlendirmek amacıyla, orduya davet edilmiştir.
 
Ömrünün son zamanlarında Bursa’ya yerleşmiş ve orada vefat etmiştir. Bildiğimiz kadarıyla, günümüze dek ulaşan 3 kitabı vardır. Bunlardan ikisi tasavvuf üzerine olup, diğeri tıpla ilgili olan Maddeti Vl- Hayat kitabıdır. Bu söylenenlerin haricinde, kendi tıp kitabında yazılı olmayan, fakat o devirlerde yaşayan diğer bir çok hekimin “Akşemseddin’e aittir” dediği bir macun daha vardır.
 
Osmanlının kullandığı en eski macunlardan birisi olan bu macunu, taşıdığı önemden dolayı sitemize alma ihtiyacı duyduk. Geçmiş yüzyıllarda kısırlık tedavisinde dahi kul anılan bu macun, her dönemde oldukça ilgi görmüştür. Meşhur Palamut (Bel ut) macununun malzemeleri ve yapılışı şöyledir:
 
Akşemseddîn Macunu Faydaları
Evlâdı olmayanlara, erkeklikten geri kalanlara, bel ağrısına, bel soğukluğuna, siyatiğe, basura ve kulunca faydalıdır. Hazım kuvvetini
arttırır. İdrarını tutamayan kişilere fayda eder. Faydaları çoktur. Biz burada kısalttık. (Anadolu’da bu macun genel ikle başka isimlerde,
fakat en çok da; karışık macun adıyla bilinip, uygulanır.)
 
Akşemseddîn Macunu Terkîbi
*    Çörek otu  90 gr.
*    Zencefil  15 gr.
*    Topalak  15 gr.
*    Havuç tohumu  15 gr.
*    Soğan tohumu  15 gr.
*    Anason  15 gr.
*    Tarçın  9 gr.
*    Dâr-ı fülfül  9 gr.
*    Kebâbiye  9 gr.
*    Maştaki  6 gr.
*    Günlük  6 gr.
*    Safran  6gr.
*    Andız kökü  6 gr.
*    Havlıcan  12 gr.
*    Kavrulmuş meşe palamudu unu  180 gr.
*    Kavrulmuş simit unu  360 gr.
*    Bal - kâfi miktar.
 
Akşemseddîn Macunu Yapılışı
Bütün eczâlar dövülerek elekten geçirilir. Eczâlar, ağırlığının 3 katı kadar bal a karıştırılıp, macun yapılır. 
 
Günde 3 defa; 
birer yemek kaşığı tok karna yutulur.
 
Osmanlı Saray Mutfağında;
Düzeni ve kuralları ile teşkilatlanmış bir kurum olan saray mutfağı, ikinci avlunun sağ ve sol tarafında kurulmuştur. Bu kısım; Matbah-ı Âmire yönetimindeki Has Mutfak, Ağalar Mutfağı, Divan Mutfağı, çeşitli tatlıların, turşu, Kuvvet macunu, şerbet, ilaç ve kokulu sabunların yapıldığı Helvahane, gıda deposu olan Kiler, ekmeklerin pişirildiği Fırınlar, yemek öncesi hazırlık işlerinin yapıldığı yerler, mutfakta kullanılan kap-kacağın kalaylandığı Kalayhane, mutfağın aydınlatılma işini üstlenen Şemafer Kârhanesi gibi bunlara benzer birimlerden oluşmaktadır. 
 
Cinsel İsteksizliği Gideren Terkipler -01
Tıp tarihinden 4000 yılık bir reçete örneği İnsanların şehvetlerini arttırma isteği, binlerce yıl öncesine kadar dayanır. Sümerliler, erkeğin şehevî arzusunu arttırmak için, yaklaşık 4000 sene önce bir toprak parçasına yazdıkları çivi yazısında şöyle diyorlar: “Önce bir yarasa alınır. Usulca öldürülür. Tüyleri iyice yolunur. Bu yolunmuş yarasa güneş altında kurutulur.
 
Sonra kurumuş yarasa, -dağların girdap otu- tohumu ile iyice dövülür. Un haline getirilir. Bu unu arpa suyu ile karıştırıp, şafak sökmeden önce içerseniz, aşk iksiridir. Her erkeğe iyi gelir.” Bu reçetenin yazılı olduğu pişmiş toprak parçası, halen İstanbul Arkeoloji Müzesindedir. 
 
Cinsel İsteksizliği Gidermek İçin -02
Terkîbi
*   Zencefil  50 gr.
*   Havlıcan  50 gr.
*   Zerdeçal  50 gr.
*   Tarçın  50 gr.
*   Karanfil  50 gr.
 
Cinsel İsteksizliği Gidermek İçin Yapılışı 
Eczâların hepsi toz hale getirilir. Bala katmadan birbirleriyle iyice karıştırılır. Sabah ve akşam aç karnına ikişer çay kaşığı yenir. Fakat daha öncesinde, yağlı ve kızartma türü ağır yiyeceklerden en az 1 hafta boyunca uzaklaşmış olmak gerekmektedir.
 
Bu ilacın etkisi, kul anmaya başladıktan sonraki 3-4 gün içerisinde meydana çıkmaktadır. Şehveti arttırır ve kişiyi tahrik eder. Fakat, gerek burada geçen ve gerekse diğer baharatları aktardan satın alırken, kokularının keskin ve renklerinin de canlı olmalarına dikkat ediniz. Aksi halde yaptığınız hiçbir işe yaramaz. 
 
Tarih boyunca krallar, padişahlar ve erkeklikte güç ve kudret isteyenler tarafından kullanılmış olan Osmanlı Kuvvet Macunlarından Cinsel İsteksizliği Gidermek İçin -01-
Terkîbi
 
*   Anason  30 gr.
*   Rezene  30 gr.
*   Isırgan otu  50 gr.
*   Çörek otu  30 gr.
*   Biberiye  50 gr.
*   Adaçayı  50 gr.
*   Andız pekmezi  250 gr.
*   Polen  100 gr.
*   Kekik uçucu yağı  20 cc.
*   Tarçın uçucu yağı  20 cc.
 
Yapılışı
Kuvvet macunu icin Bitkilerin tamamı emaye bir tencereye, 26 su bardağı su ile birlikte konulup, hafif ateşte kaynatılır. 3 dakika kadar kaynayınca söndürülüp, ateşten alınır ve soğuyana kadar demlendirilir. Süzülerek buzdolabına konulur, her yemek esnasında bir çay bardağı bu sıvıdan alınıp, içerisine bir tatlı kaşığı andız pekmezi karıştırılarak içilir. Ayrıca her yemekten sonra; yarım çay bardağı su içerisine 5 damla kekik yağı ile 10 damla tarçın uçucu yağı damlatılarak, birden içilmelidir. Cinsel isteksizliği, çok yönlü olarak gideren bir formüldür. 
 
Erkeklerde Cinsel Kuvveti Arttırır !
Terkîbi
 
*    Rafadan yumurta  1 Adet
*    Zencefil tozu  1 Çay kaşığı
*    Tarçın  1 Çay kaşığı
*    Karabiber  1 Çay kaşığı
 
Erkeklerde Cinsel Kuvveti Arttıran Macun Yapılışı
Zencefil, tarçın ve karabiber, rafadan yumurtaya ekilerek her gün, sabah kahvaltısından 1 saat evvel yenir. Buna bir müddet devam edilirse, iktidarı arttırır. Ayrıca mide üzerine de çok olumlu etkileri vardır. İçindeki zencefilden dolayı, mide üşümesini tedavi eder. Mide bulantılarını kesip, iştahı açar. (Itırlı Bahçe’den alınmıştır.)
 
Cinsel İsteği arttırıcı çay
Cinsel İsteği arttırıcı çay Terkîbi
 
*    Kişniş  50 gr.
*    Adaçayı  50 gr.
*    Mercanköşk  50 gr.
*    Nane  50 gr.
*    Papatya  50 gr.
*    Ardıç tohumu  50 gr.
*    Karanfil  50 gr.
 
Osmanlı Kuvvet Macunlarından Cinsel İsteği arttırıcı çay yapılış tarifi
Eczaların hepsi, fazla dövülmeden kabaca toz haline getirilir. Bir bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı atılır ve 10 dk. demlenir. Günde 2-3 defa yemeklerden sonra birer su bardağı içilir.
 
Cinsel kuvveti arttıran macunlar (Terkîbler)
Kuvvet Macunu Terkîbi
 
*    Çörek otu 25 gr.
*    Anason 25 gr.
*    Tarçın 25 gr.
*    Biberiye 25 gr.
*    Karanfil 25 gr.
*    Kereviz tohumu 25 gr.
*    Meyan balı 25 gr.
*    Havlıcan 25 gr.
*    Zencefil 25 gr.
*    Günlük 10 gr.
*    Kişniş 10 gr.
*    Karanfil uçucu yağı 20 cc.
*    Tarçın uçucu yağı 20 cc.
*    Biberiye uçucu yağı 20 cc.
*    Çakşır kökü 50 gr.
*    Polen 5 gr
*    Andız pekmezi 750 gr.
*    İyi cins süzme bal 500 gr.
 
Cinsel kuvveti arttıran macunlardan Kuvvet Macunu Yapılışı
Büyük bir cam kabın veya emaye bir tencerenin içerisine; balın hepsi, andız pekmezinin ise 250 gr.’ı dökülür. Çakşır kökü hariç, diğer bütün bitkiler ayrı ayrı havanda dövülüp, uçucu yağlar katılmadan kap içerisine boşaltılır. İyice karıştırılıp, macun kıvamına getirilir. Ağzı kapaklı ya da vidalı bir cam kavanoza doldurulur.
 
işin macun kısmı hazırdır. Çakşır kökünün tamamı emaye bir tencerede 8 su bardağı su ile 5 dakika kaynatılır. Daha sonra soğuyuncaya kadar bekletilip süzülerek, buzdolabma konur. Kullanımı Yemeklerden yarım saat önce; kaynamış çakşır suyunun içerisine bir tatlı kaşığı andız pekmezi katılarak birer çay bardağı içilir.
 
Yemeğin hemen akabinde, macundan 1 tatlı kaşığı ağza alınıp yenir. Yemeklerden yarım saat sonra; yarım çay bardağı klorsuz membâ suyunun içerisine 20’şer damla karanfil, tarçın ve biberiye uçucu yağları damlatılıp içilir.
 
Dikkat:
Güzel ve kuvvetli bir macundur. Sigara, kahve, çay ve alkolü oldukça azaltarak 30 gün boyunca kul anmak, Allâh’ın izniyle kesin neticeyi verecektir.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler