Sütlü Kabak Nasıl Yapılır?

Sütlü Kabak Nasıl Yapılır?

Şef Selma Atabey'in yemek arşivinden Yöresel yemeklerden zengin yemek menülerinizde de kullanabileceğiniz sizler için derlediğimiz Türk Mutfağında bu nefis ve lezzetli Muğla...

Sütlü Kabak Nasıl Yapılır?
Şef Selma Atabey
 
Muğla Mutfak Kültüründe Sütlü Kabak Tarifi;
Muğla Yemek Kültüründe Sütlü Kabak İçin Kullanılan Malzemeler;
 
*     2 Adet Kabak
*     1 Adet Soğan
*     1 Kaşık Toz Biber
*     1/2 Çay Bardağı Zeytinyağı
*     2 Bardak Süt
*     Tuz Ve Karabiber
 
En İyi Muğla Yemeklerinden Sütlü Kabak Yapılış Tarifi;
Kabaklar kuşbaşı doğranır. Yemeklik doğranmış soğanlar zeytinyağı içerisinde ağır ateşte terleterek pişirilir. Toz biber ile kavurmaya devam edilir. 
 
İçerisine kabak ilave edilip sürekli karıştırılarak kabaklar yumuşayana kadar pişirmeye devam edilir. Oda ısısında süt yavaş yavaş ilave edilir ve karıştırılır. Isı çok yüksek olmamalıdır. Tuz pişme tamamlandıktan sonra ilave edilmelidir. 
 
Çünkü tuz sütün kesilmesine neden olabilir. Bu nedenle en son tuz ve karabiber ile tatlandırılarak ocaktan alınır.
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak;
Şef Selma Atabey'in yemek arşivinden Yöresel yemeklerden zengin yemek menülerinizde de kullanabileceğiniz sizler için derlediğimiz Türk Mutfağında bu nefis ve lezzetli "Muğla Mutfak Kültüründe Sütlü Kabak" tarifini denediğinizde yorumlar bölümünde sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacı ile düşüncelerinizi bizimle ve takipçilerimiz ile paylaşırsanız seviniriz.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler