Kapuska Yemeği Nasıl Yapılır?

Kapuska Yemeği Nasıl Yapılır?

Geleneksel Türk Mutfağında En Meşhur Sebzeli Yemeklerden Kapuska Yapılış Tarifi. Yöresel Mutfaklarımızda En İyi Lezzet 'lerden Kapuska Yemeği Yapabilmek İçin Hangi...

Kapuska Yemeği Nasıl Yapılır?Kapuska Yemeği Nasıl Yapılır?
Yöresel Lezzet Taşıyıcısı "Yeliz Tezcan Bingöl"
 
Geleneksel Türk mutfağında en sevilen lahana yemeklerinden Kapuska nasıl yapılır? Son zamanlarda en iyi vegan yemekleri arasında da olan Kapuska yapabilmek için hangi malzemelere ihtiyaç vardır?
 
Evinizde Kapuska yemeği yapmak için yöresel lezzet taşıyıcılarımızın tecrübelerinden faydalanmak istermisiniz? 
 
En Sevilen Muğla Yemeklerinden Kapuska Yemeği Nasıl Yapılır?
 
Yöresel Mutfaklarımızda En İyi Lezzetlerden Kapuska Yemeği Yapabilmek İçin Hangi Malzemelere İhtiyaç Vardır?
 
*     Orta Boy Lahana
*     1 Tane Büyük Boy Soğan 
*     1 Çay Bardağı Zeytinyağı 
*     3 - 4 Diş Sarımsak 
*     1 Yemek Kaşığı Domates Salçası 
*     1.5 Yemek Kaşığı Acılı Pul Biber 
*     4 - 5 Tane Arnavut Biberi Kurusu
*     Tuz
*     Limon
 
Geleneksel Türk Mutfağında En Meşhur Sebzeli Yemeklerden Kapuska Yapılış Tarifi:
 
Lahananın dış yapraklarını alıp güzelce yıkayıp ince ince doğrayalım. Tencereye yağı ve doğranan soğanları koyup kavuruyoruz. Biberleri ilave edip kavurmaya devam ediyoruz. 
 
Salçayı ve pul biberi ekliyoruz. Doğranan lahanaları ilave edip karıştırıyoruz. Tencerenin kapağını kapatıp ara ara karıştırıyoruz. 
 
Çok fazla pişirmeyelim. Pişince sarımsakları tuzla dövüp kapuskaya ilave edip karıştırıyoruz. Yemeğimiz 10 dk dinledikten sonra üzerini limon sıkarak ve yanında yoğurtla servis edebiliriz. 
 
Deneyeceklere AFİYET OLSUN.
 
Geleneksel Türk mutfağında Yöresel Lezzet Taşıyıcılarından Yeliz Tezcan Bingöl ‘e mevcut bilgileri dahilinde mutfağımıza katkılarından dolayı teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz...


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler