Gastronomi ve Mutfak Sanatlarında Türk Mutfağı

Gastronomi ve Mutfak Sanatlarında Türk Mutfağı

Türk Mutfağını dünya çapında tanıtmak amacıyla Gastronomi Sektörüne ve Aşçılık eğitimi verilen okullar ve üniversitelerin üzerine düşen görevler...

Türk Mutfak Kültürünün Geliştirilmesi Tanıtılması Konuşuldu...
 
NKÜ’de Türk Mutfağı konuşuldu Pandemi döneminde gerçekleştirdiği çevrimiçi gastronomi söyleşilerine bir yenisini daha ekleyen Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Şarköy Meslek Yüksekokulu, “Yöresel Boyuttan Uluslararası Boyuta Türk Mutfağı ve Gastronomi” konulu söyleşiyi düzenledi.
 
Türkiyede Gastronomi Turizmi ve gastronomi haberlerinde yer alan söyleşide;
 
Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı tarafından gerçekleştirilen programın Moderatörlüğünü Şarköy Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Aygün KALIN gerçekleştirdi. 
 
Konuk konuşmacısının ise Beykent Üniversitesi aşçılık eğitimlerinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı, aynı zamanda TV programcısı Dr. Öğretim Üyesi Esat ÖZATA’nın olduğu söyleşide Yöresel Türk Mutfağının uluslararasılaşması boyutundaki konular üzerine konuşuldu. 
 
Söyleşide ayrıca Türk Mutfağını dünya çapında tanıtmak amacıyla Gastronomi Sektörüne ve Aşçılık eğitimi verilen okullar ve üniversitelerin üzerine düşen görevler konusunda neler yapılması gerektiği anlatıldı. 
 
Aşçılık öğrencilerine Türk mutfağını geliştirmeleri yönünde tavsiyelerin de verildiği söyleşi sonunda Şarköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Serkan AYDIN, “Türk Mutfağının dünya çapında nasıl tanıtılması gerektiğine dair fikirlerin paylaşıldığı söyleşimizin katılımcılara ve öğrencilerimize çok şey kattığına inanıyorum” dedi.  
 
Dr. Öğretim Üyesi Esat ÖZATA’ya, Öğr. Gör. Aygün KALIN’a ve tüm katılımcılara teşekkür etti. 
 
Türk Mutfak ve Gastronomi kültürünün tanıtılması ve geliştirilmesi konusunda yapılan söyleşi izleyiciler tarafından büyük beğeni gördü.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler