Slow Food & Yaveş Gari

Slow Food & Yaveş Gari

Muğla'nın Bodrum ilçesinde en farklı fuar ve festivallerden "8. Toprak Ana Günleri ve Yerli Malı Haftası" etkinlikleri düzenlendi. Yerel gıdanın önemine dikkati çekmek ve gastronomi turizmine de katkıları ile bilin

Slow Food & Yaveş Gari...
 
Muğla'nın Bodrum ilçesinde "8. Toprak Ana Günleri ve Yerli Malı Haftası" etkinlikleri düzenlendi.
 
Muğla'nın Bodrum ilçesinde en farklı fuar ve festivallerden "8. Toprak Ana Günleri ve Yerli Malı Haftası" etkinlikleri düzenlendi. Yerel gıdanın önemine dikkati çekmek amacıyla Bodrum Belediyesinin desteğiyle gastronomi turizmine de katkıları ile bilinen Slow Food & Yaveş Gari Bodrum Birliği'nce düzenlenen etkinlikler başladı.
 
Yunus Emre Enstitüsü Anadolu Mutfağını Londra' Ya Taşıdı...
Türkiye gastronomi haberlerinde de yer alan bilgilere göre, Bodrum pazar yerindeki etkinlikte ziyaretçilere Bodrum gemici peksimeti ve börülceli tarhana çorbası ile coğrafi işaretli Bodrum mandalinası ikram edildi.
 
Birliğin kurucularından Eren Artu, toprağın verdiği nimetlere ve toprağın bereketine şükretmek için burada olduklarını söyledi.
 
Slow Food & Yaveş Gari
Bodrum Belediye Başkan Vekili İlknur Ülküm Seferoğlu da sahip oldukları gastronomik değerleri turizm ve gezi kültürü ile birleştirerek daha sürdürülebilir turizm hareketliliği konusunda çaba içinde bulunduklarını anlattı.
 
Öğrencilerin destek verdiği etkinliğe İlçe Tarım ve Orman Müdürü Durmuş Çakır da katıldı.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler