• "Atölye" Anadolu Mutfağı...

  • "Atölye" Anadolu Mutfağı...

  • "Atölye" Anadolu Mutfağı...

  • "Atölye" Anadolu Mutfağı...


"Atölye" Anadolu Mutfağı...

Türk mutfağı şeflerinden Selami Güleryüz ve deneyimli mutfak ekibinin imzasının bulunduğu Atölye menüsü, Anadolu mutfağının en güzel örneklerini hem lokal hem de dünyanın birçok ülkesinden..

The Ritz-Carlton, Istanbul'un yenilenen restoranı 'Atölye' Anadolu Mutfağı'nın temsilcisi olacak...
 
The Ritz-Carlton, Istanbul’un ana restoranı Atölye yenilendi. Atölye Restaurant, doğudan batıya güneyden kuzeye orijinal reçeteleriyle tüm Türkiye’nin lezzetlerini aynı menüde buluşturuyor.
 
Lüksü ve samimi bir ambiyansı aynı noktada buluşturan The Ritz-Carlton, Istanbul’un ana restoranı Atölye, yenilenen restoran konsepti ve renovasyon sürecinden geçen yeni görünümüyle misafirlerini ağırlıyor. İlham verici ortamında geleneksel Türkiye mutfağının önde gelen lezzetlerinin servis edildiği Atölye ziyafet deneyimini unutulmaz anılara dönüştürerek mükemmel bir gastronomi deneyimi yaşatıyor.
 
The Ritz-Carlton, Istanbul’un Executive Chef’i Türk mutfağı şeflerinden Selami Güleryüz ve deneyimli mutfak ekibinin imzasının bulunduğu Atölye menüsü, Anadolu mutfağının en güzel örneklerini hem lokal hem de dünyanın birçok ülkesinden gelen misafirlerinin deneyimine sunuyor. 
 
"Atölye" Anadolu Mutfağı...
Yerel üreticilerden mevsimine uygun taze malzemeler kullanılarak oluşturulan Atölye’nin menüsü, özlenen her bir geleneksel lezzeti en özel ve orijinal tariflerle günümüze ve yeni nesillere aktarıyor. Selami Güleryüz Atölye’nin değişen mutfağından bahsederken, “En büyük ilhamımızı ağırladığımız misafirlerimizden aldık. 
 
Anadolu’nun kimi zaman tatmaya çok alıştığımız ve zaman zaman özlediğimiz kimi zaman unutulmaya yüz tutmuş reçetelerini yeniden canlandırmak bunu misafirlerimize sunmak istedik. 
 
Türkiye lezzetlerini bir arada görmeyi isteyen tüm lokal misafirlerimizin yanı sıra yurt dışından ülkemizi ziyaret etmek için gelen ve bu lezzetleri deneyimlemek isteyen turistlerin gerçek bir Anadolu sofrasına oturduğunda denemek istediği her şeyi bulabileceği bir menü hazırladık” diyor.
 
Menüde neler var?
 
"Atölye" Anadolu Mutfağı...
Atölye’nin menüsü; mantar, kırmızı mercimek ve kızılcıklı tarhana çorbalarıyla başlıyor. Erzincan tulum peynirli roka salatası, Antakya’dan ılık humus gibi mezeler sofra deneyimine eşlik ediyor. Sinop mantısı, Balıkesir’den ev yapımı saçaklı makarna, İskenderun’dan ızgara karides, kebap çeşitleri, Adana’dan dürüm, Mersin’den tantuni, Edirne’den yaprak ciğer, Trabzon ve Bafra pideleriyle menü Türkiye’nin dört bir yanına kadar uzanıyor. 
 
Tatlılarda da aynı çeşitlilik devam ediyor. Hatay’dan çıtır kabak tatlısı, Gaziantep’ten baklava, Bursa’dan süt helvası gibi her biri lokal malzemelerle hazırlanmış lezzet önerileri damaklarda tatlı bir anı bırakıyor. 
 
Kars gravyeri, Kargı tulumu, Divle obruğu, Sürk peyniri, Büş Peyniri ve Ezine keçi peynirinden oluşan yerli peynir tabağı en özel tadımlardan birini oluşturuyor. Menüde vejetaryen ve glütensiz seçenekler de glütensiz makarna, vejetaryen pide, sebzeli dürüm, buharda sebzeler gibi seçeneklerle deneyimlenebiliyor. 
 
"Atölye" Anadolu Mutfağı...
Atölye’nin gastronomik bir şölen yaratan menüsüne İstanbul’un eşsiz manzarası eşlik ediyor. Kısa bir süreliğine renovasyon sürecinden geçen Atölye, aynı zamanda yeni dekorasyonuyla misafirlerini karşılıyor. Atölye’nin dekorasyonu, günün enerjisini yakalayan dinamizmden ilham alıyor. Misafirperver ekibiyle Atölye, dünün izlerini bugünün modernizmiyle harmanlayarak gelenekselliğin önemli bir temsilcisi oluyor. 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler