Sahurda Nasıl Beslenmeliyiz?

Sahurda Nasıl Beslenmeliyiz?

Yulaf tüketmek isterseniz menünüze ek yumurta ve tuzsuz peynir ekleyerek protein içeriğini arttırmış olursunuz. Peynir ve zeytini tuzsuz tercih edersiniz gün içinde su ihtiyacınız da o kadar azalır. Sahur

Sahurda Nasıl Beslenmeliyiz? 
 
Gün içinde alınması gereken besin değerlerini tamamlamak, uzun süren açlığa dayanabilmek için mutlaka sahura kalkmak gerekir. Lif içeriği yüksek tam tahıllı ürünler, sebze ve meyveler bağırsak hareketlerini hızlandırmaya yardımcı olur.
 
Yulaf tüketmek isterseniz menünüze ek yumurta ve tuzsuz peynir ekleyerek protein içeriğini arttırmış olursunuz. Peynir ve zeytini tuzsuz tercih edersiniz gün içinde su ihtiyacınız da o kadar azalır.  Sahurda 2-3 bardak su içmeyi atlamayalım!
 
Örnek Sahur Menüsü
 
* 1 Bardak Kefir Veya Süt
* Haşlanmış Yumurta
* Söğüş Sebze
* 4 Kaşık Maydanozlu Lor Peyniri
* 1 Dilim Çavdar Ekmeği
* 1 Tatlı Kaşığı Reçel
 
15 Dakika Moladan Sonra
 
* 1 Adet Elma
* 2 Bütün Ceviz


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler