Türk Mutfağı Sevdalısı

Türk Mutfağı Sevdalısı "Hüseyin Karakoç" Kimdir?

İlk elime bıçak aldığımda 15 yaşında bir çocuktum. 2015 yılında Kırıkkale üniversitesi Turizm ve otel işletmeciliği önlisans eğitimime başladım. Türk ve balık alakart mutfağı..

Türk Mutfağı Sevdalısı Hüseyin Karakoç Kimdir?
 
1996 Yılında Kırıkkale de dünyaya gelen Hüseyin KARAKOÇ ilköğretimini  tamamladıktan sonra  14 yaşında Kırıkkale Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ile turizm hayatıma giriş yaptım. 
 
İlk lise stajyer pozisyonu ile açık büfe restaurantta komi-garson olarak çalıştım. İkinci lise stajımda ise yoğun isteğim üzerine 5* yıldızlı otelde Türk ve balık  ala carte mutfağında komilik yaparak aşçılığa bismillah deyip geçiş yaptım. 
 
İlk elime bıçak aldığımda 15 yaşında  bir çocuktum. 2015 yılında Kırıkkale üniversitesi Turizm ve otel işletmeciliği önlisans eğitimime başladım. 
 
2017 yılında mezun oldum.  2011 yılından bu yana aşçılığa , beyaz cekete ,yemek yapmaya, insanların en önemli  gereksinimi olan yemek yeme ihtiyaçlarını karşılamaya gönül veren biriyim.
 
2011 yılından bu güne aşk ile zevkle yapmaya devam ediyorum. 
 
Günümüzde ise lüks restoranlarda mutfak yöneticiliği ve 5*yıldızlı otellerde kısım yöneticiliği pozisyonlarında görev yapmaktayım. Bağlı olduğum TAPB (Türkiye Aşçılar Pastacılar Birliği) ile yolumuza devam etmekteyim. 
 
İlkemiz  beyaz cekete aşık olan genç kardeşlerimize yol göstermek yardımcı olmak yolunda ilerlemekteyim.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler