Gemad Üyesı Aşçılar ve Şefler Aşçılar Bayramını Kutladı

Gemad Üyesı Aşçılar ve Şefler Aşçılar Bayramını Kutladı

Aşçılar Bayramı’nı kutlamak ve farkındalık yaratmak adına 15 Nisan 2022 Cuma Günü GEMAD (Güney Ege Marmaris Aşçılar Derneği) ev sahipliğinde hazırlanan etkinliğe Turizm..

Gemad Üyesı Aşçılar ve Şefler Aşçılar Bayramını KutladıGemad Üyesı Aşçılar ve Şefler Aşçılar Bayramını Kutladı...
 
Bilindiği üzere 15-22 Nisan her yıl Turizm Haftası olarak kutlanmaktadır. Turizm haftasının ilk günü olan 15 Nisan ise mutfak emekçilerinin bayramıdır.  
 
Aşçılar Bayramı’nı kutlamak ve farkındalık yaratmak adına 15 Nisan 2022 Cuma Günü GEMAD (Güney Ege Marmaris Aşçılar Derneği) ev sahipliğinde hazırlanan etkinliğe Turizm İl müdürlüğü, 
 
Gemad üye şefleri, Muğla Meslek Yüksekokulu ,İçmeler Meslek Yüksekokulu ve Ortaca Meslek yüksek okulu Aşçılık programı öğrencileri, çeşitli kadın kooperatifleri ve yerli-yabancı turistler ile halk katılım göstermiştir. 
 
Etkinlik 15:00 de Blue Port önünden başlayan kortej yürüyüşü Meydan’da yapılan günün anlam ve önemine yönelik yapılan konuşmalar yapılarak, turizmin ülke ekonomisi ve gelişimi için önemi ile birlikte turizmin kalbi olan yiyecek içecek sektörü ve sektörün neferleri olan aşçıların öneminden bahsedilmiştir.  
 
Gemad Üyesı Aşçılar ve Şefler Aşçılar Bayramını Kutladı
Kortej yürüyüşü sonrasında Turizm il müdürü Zekeriya Bingöl, GEMAD başkanı Çetin Deniz, İçmeler MYO Aşçılık programı öğretim elemanı Erhan İşlek ve Ortaca MYO aşçılık programı öğretim elemanı Selma Atabey tarafından yapılan konuşmalar sonrasında tören sona erdirilmiştir. 
 
Gemad Üyesı Aşçılar ve Şefler Aşçılar Bayramını Kutladı


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler